17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

25 Kasım artık TOKİ’nin

Güncel - 07 Mart 2013 09:55 A A

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Serhat Ocak, makamında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yıllardır çeşitli spor müsabakalarının yanı sıra bayram geçit törenlerinin yapıldığı 25 Kasım Stadyumu’nun TOKİ’ye devrinin gerçekleştiğini ifade eden Ocak, “Bu Edirne için hayati önem taşıyan projelerin başlangıcı” dedi. Ocak, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Stadyumumuzun TOKİ’ye devri dün itibariyle gerçekleşti. Bu Edirne için önemli bir konu. Stadın zemin etütleri de yapılıyor. En kısa sürede 5 bin kişilik spor salonunun ve 15 bin kişilik stadyumun yapımına başlanacak. Edirne’ye spor kompleksleri olarak ciddi yatırımlar yapılıyor. Edirne’nin bu tesisleri ihtiyacı var. Bu iki tesisin maliyeti 20-25 milyon TL civarında.”

Edirne’ye yatırımların devam ettiğini de kaydeden Ocak, merkeze okçuluk salonu, Lalapaşa’ya spor salonu ve Süloğlu’na da sentetik çim sahası yapılacağını kaydetti. Edirne’ye iki adet kapalı tenis kortu da yapılacağını kaydeden Ocak, olimpik yüzme havuzunun da yatırım programına alındığını belirtti.

Ocak ayrıca, ‘Seyyah Bizim İller’ projesi kapsamında Edirne ve ilçelerinden yaşları 14 ila 18 arası değişen toplam 2 bin öğrenciyi Çanakkale, İstanbul ve Kırklareli’ne götürdüklerini sözlerine ekledi.

Güncel - 09:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.