Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

PANDEMİYE RAĞMEN KATILIM YÜKSEKTİ

Atletizm - 20 Haziran 2021 22:03 A A

Türk, Yunan, Bulgar Dostluk Grubu Derneği’nce (TUYUB) düzenlenen “Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu’, Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi’nin destekleriyle dün düzenlendi. Gencinden yaşlısına bin 47 sporcunun katıldığı maraton, Selimiye Camii önünden başladı. Yarışta atletler 21 bin metre ve 10 bin metre olmak üzere 2 parkurda birinci olmak için ter döktü. Pazar günü Pandemi kısıtlaması nedeniyle sokağa çıkma yasağı olunca, vatandaşlar etkinliğe katılamadı.

Yarışın startı Selimiye Camii önünden Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp’in startıyla başladı. Talatpaşa Caddesi, Tunca ve Meriç Köprüsü’nü takiben Lozan Caddesi ve Pazarkule Sınır Kapısı’ndan geri dönen sporcular, Tarihi Tren Garı ve Lozan Anıtı’nı geçerek aynı istikametten geri döndü.

BABALARA ARMAĞAN ETTİ

Yarışmaya turuncu renkli takım elbisesiyle katılan sporcu Bilal Gül, bu yıl koşusunu babalara armağan ettiğini ifade ederek, “Babaların güçlü olduğunu vurgulamak isterim. Takım elbisemin rengi turuncu. Turuncu rengi gücü temsil ediyor. Babalar gününe özel bir nerk olduğunu düşündüğün turuncu takım elbisemle koşacağım” dedi.

Bu arada tekerlekli sandalye ile yarışmaya katılan Semra Türel ilgi odağı oldu. Tüzel, yakın arkadaşı ve annesiyle beraber uluslararası dostluk yarı maratonuna katılarak,  her ne olursa olsun yaşama tutunmanın ve yaşamı sevmenin önemini herkese göstermiş oldu.

ÖDÜLLER, KAPALI SPOR SALONUNDA VERİLDİ

Yarışmanın ardından Edirne Gençlik Spor İl Müdürlüğü spor salonunda ödül töreni düzenlendi. Törende dereceye giren sporcuların ödülleri takdim edildi.

Törenin açılış konuşmasını TUYUP Başkanı Önder Akdağ, maratona katılan tüm sporcuları kutladığını dile getirerek, “Bu süreçte bizi yalnız desteğini ve katkılarını kendilerinden esirgemeyen kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.  Ben emeğin kutsal olduğuna inanıyorum. bu süreçte emek veren ter döken tüm sporculara teşekkür ediyorum” dedi.

Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal’da yaptığı konuşmada son bir yıl içinde Edirne güzel şeylerin odlunu ifade ederek, “Edirne’de gerçekten çok güzel şeyler oluyor. Edirne sporun ve kültürün merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Edirne’de uluslar arası organizasyonlar düzenleniyor.  Sizler benim için özel insanlarsınız. Bağışıklığın, direncin ve sporun ne kadar önemli olduğunu yaşadığımız süreçte öğrendik. Sizler çok özelsiniz ve çok önemli değerleri temsil ediyorsunuz” dedi.

Konuşmanın ardından dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi.

21 kilometre genel erkek klasmanda Mestan Turhan birinci, Bekirhan Kabadayı ikinci, Şaban Mustafa ise üçüncü oldu. Kadınlar genel klasmanda ise Dilek Atak birinci, Derya Kaya İkinci, Zeynep Burcu Akbaba ise üçüncü olarak yarışmayı tamamladı. Yarışmada dereceye giren sporcuların ödülünü Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal verdi.

10 kilometre genel klasmanda Muhammet Edip Karabacak birinci, Ercan Savaşan ikinci, Ercan Kitapçıoğlu ise üçüncü oldu.  Yarışmacıların ödüllerini Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan verdi.

Kadınlar genel klasmanda ise Reyhan Demirel birinci, Gönül Çataltepe İkinci, Firdevs Mehmetoğlu ise üçüncü oldu.

İlimizden maratona takım halinde katılan Şahi Spor atletleri takım halinde 2. olurken bireysel dereceleri de şu şekilde:

Tahir Elçi ve Özkan Toksöz kendi kategorilerinde 1. Ramazan Sayılı 2., Hüseyin Nurcan Toy ise 3. oldu.

Atletizm - 22:03 A A
BENZER HABERLER