16° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Adana’dan şampiyonluk geldi

Güncel - 28 Aralık 2017 09:55 A A

Tenis Eskrim Dağcılık spor kulübü bünyesinde spor hayatını sürdüren Edirneli tenisçi Gökberk Ergeneman, takım arkadaşı Yalçın Barkın Yalçınkale ile birlikte Adana’dan ilimize Çiftler Şampiyonluk kupası getirdiler.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile İliescu Tenis Akademisi’nde gerçekleşen 2017 Büyükler Türkiye Tenis Şampiyonası’nda Karaağaç mahallesinin tanınmış işletmelerinden Dedeağaç Cafe’nin sponsorluğunu yaptığı ekip şampiyon oldu.

İkili yarı finalde şampiyonanın 1 numaralı seri başı Altuğ Çelikbilek/Sarp Ağabigun ikilisini 5-7, 6-4 ve 11-9’luk setlerle 2-1 mağlup etti.

Finalde 2 numaralı seri başı Mert Türker/Koray Kırcı ikilisiyle karşılaşan şampiyonlar, ilk seti 6-4 kazandı. İkinci sette 3-0 öndeyken rakip takımın sahadan çekilmesiyle şampiyonluk kupasına hak kazandılar.

Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Çift Erkekler Şampiyonu olan sporcular  Gökberk Ergeneman ve partneri Barkın Yalçınkale ikilisine Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek takdim etti.

GÖKBERK ERGENEMAN KİMDİR?

Edirneli tenisçi Gökberk Ergeneman; Dedeağaç Cafe’nin ortaklarından Fenerbahçe Spor Kulübünün de kongre üyesi eski futbolcu Gürol Ergeneman ile eski milli tenisçi Arzu Ergeneman’ın oğlu.

1995 doğumlu olan Gökberk, ilköğrenimini FMV Ayazağa Işık İlkokulu’nda, Ortaöğrenimini de İstek Kemal Atatürk Lisesi’nde gördükten sonra Nişantaşı Üniversitesi’nde Uluslar arası Ticaret ve Lojistik bölümünde yüksek öğrenim gördü. Halen Tenis eskrim Dağcılık Spor kulübü bünyesinde spor yapan Gökberk, sık sık Barcelona’ya giderek ünlü tenisçi Mihai İliescu ile antrenman yapıyor.

Güncel - 09:55 A A
BENZER HABERLER