17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Afyon’da AZ-81 fırtınası

Güreş - 18 Haziran 2016 08:07 A A

Türkiye Minik Kızlar ve Küçük Minik Kızlar Güreş Şampiyonası Afyon’da yapıldı. İlimizden 3 takımın katıldığı şampiyona 10-11 ve 12-13 yaş gruplarında yapıldı. Yaptığı transferlerle kadrosunu iyice güçlendiren ve Türkiye Kadın Güreşinde söz sahibi kulüperin başında gelerek ilimizi Olimpiyatlarda 4 güreşçiyle temsil edecek olan Trakya Birlik Spor Kulübü’nün alt yapı sporcuları ve Lalapaşa spor Kulübü’nün altyapı sporcuları Afyon’da sergiledikleri performanslarla ilimizi en iyi şekilde temsil ettiler.

Sporcuları genelde dezavantajlı bölgelerden olan AZ-81 Spor kulübü ise Afyon’da rakiplerine dudak ısırttı. İlk gün yapılan 10-11 yaş grubu güreşlerinde AZ-81 Spor Kulübü 5., Trakya Birik Spor Kulübü 6., Lalapaşa ise 7. Oldu.

74 takımın katıldığı şampiyonanın ikinci günü 12-13 yaş grubu güreşlerinde AZ-81 başarısını sürdürdü ve 6. oldu. Trakya Birlik’in 19. olduğu sıralamada Lalapaşa ise 21. oldu.

İlimize Afyon’dan, Türkiye Şampiyonası’ndan 3 altın iki bronz madalya getirmeyi başaran AZ-81 Spor Kulübü’nün Başkanı Rıza Ürütükçü, gazetemize şu açıklamalarda bulundu: “Bu yarışmaya giderken hiçbir şekilde imkanımız yoktu. Yarım takım minder üstünde kızları çalıştırdım. Çok zor şartlarda çalıştık. Çalıştığımız mekanlar fiziki olarak hiçbir şekilde güreşe uygun alanlar değildi. Ona rağmen çocuklarımız derece yaptılar. Edirne’ye üç altın iki bronz madalya getirdik. Bu çocuklara elimizden gelen desteği yapmaya çalışıyoruz. Şampiyona süresince ve şampiyonaya hazırlık süresince yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Şâhi Spor Kulübü Başkanı Şamil Doğu Delen’e ve kulübümüzün ayakta kalmasını sağlayan yegane insan Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a Teşekkür ediyoruz.”

Güreş - 08:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.