10° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ayşe Kraliçelere dahil oldu

Teaekwon-do - 08 Ocak 2013 10:19 A A

Ergene Spor Kulübü sporcularından Ayşe ASMA, Gaziosmanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübüne transfer oldu. Bayanlar kategorisinde 6 kez Türkiye Kulüpler Şampiyonu olan GOP Belediyesi Spor Kulübü, Türkiye’nin bu branşta sayılı kulüpleri arasında yer alıyor.

Ayşe ASMA, Hocası Erkan ÇAKIRTEPE ile birlikte GOP Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü tesislerinde ortak bir antrenman için misafir edildiler ve oradaki değerlendirme sonucu Asma, yeni takımında yerini buldu.

Ayşe ASMA Taekwondonun kraliçeleri olarak da anılan GOP Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bayanlar takımında yer alarak Edirne Taekwondosunda bir ilki gerçekleştirdi. Bu transfer aynı zamanda Edirne’den Taekwondo’da büyük bir kulübe yapılan ilk transfer olma niteliği taşıyor.

Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Avrupa Kulüpler Şampiyonası 9-13 Ocak 2013 tarihleri arasında Yunanistan’ın Atina kentinde gerçekleşecek. GOP Belediyesi Spor Kulübü bu yıl da bayanlar da Türkiye Şampiyonu olarak Avrupa Kulüpler Şampiyonasına katılmaya hak kazanan kulüpler arasında yerini aldı.  Sporcumuz Ayşe ASMA da yeni kulübü ile birlikte Yunanistan’da yapılacak olan Avrupa Kulüpler Şampiyonasında 73 kg büyük bayanlarda madalya için dövüşecek.

Antrenör Erkan ÇAKIRTEPE yaptığı açıklamada Edirne Taekwondosunda bir ilke daha imza atmış olmanın haklı gururunu yaşadığını belirterek şunları söyledi; “Ayşe’yi Dünya ve Avrupa şampiyonlarının yer aldığı bir takıma transfer ettik. Sporcum antrenmanlarına Uzunköprü’de devam edecek ancak yarışmalarda Edirne yerine bundan böyle İstanbul’u temsil edecek. Biz Ayşe ile bu yıl Edirne için Gençler Avrupa Şampiyonasını hedefliyorduk kısmet böyleymiş. Uzunköprü’de sporcularımıza yeterli desteği göremediğimiz için bu transfere sıcak baktık. Böylece Ayşe ile bir kapı açtık, devamı gelecektir buna inanıyorum. Öncelik her zaman sporcularımın önünü açmak oldu inşallah kızımız da bu fırsatı iyi değerlendirecektir.”

Ayşe ASMAise “Hocama bana verdiği ve vereceği emeklerinden dolayı teşekkür ederim. İleride alacağım dereceler GOP Belediyesi Spor Kulübü hanesine yazılacak olmasına rağmen kendisinden çok bizi düşündüğü için bu transferi onayladı. Bayanlar da Türkiye’nin Şampiyonu olan bir takımda yer almak benim için çok önemli. Yunanistan’da yapılacak olan Avrupa Kulüpler Şampiyonasında elimden gelenin en iyisini yapacağım. Genç olmama rağmen büyüklerde benden daha tecrübeli sporcular ile karşılaşacağım. Buna rağmen hocamızın bize öğrettikleriyle bunun da üstesinden geleceğime inanıyorum.” diyerek sözlerini bitirdi.

Teaekwon-do - 10:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.