13° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Basketbol REKORLA bitti – Video Haber

Basketbol - 06 Aralık 2018 09:00 A A

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce ortaklaşa düzenlenen Edirne Okullar arası Genç Erkekler A Kategorisi Basketbol İl Şampiyonluğu Sınav temel Lisesi’nin rekoruyla sona erdi.

Edirne Okullar arası Genç Erkekler A Kategorisi Basketbol İl Şampiyonluğu maçları Keşan Fen Lisesi ile Sınav Temel Lisesi arasında oynanan final müsabakasıyla sona erdi.

 

Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynanan maçın ilk periyodunda daha rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Sınav Temel Lisesi, ilk periyodu 33-13 önde kapadı. İkinci periyotta biraz diriliş gösteren Keşan Fen Lisesi, Sınav Temel Lisesi’ni 17 sayıda tutup 21 sayı kaydederek araqdaki farkı biraz olsun azalttı. Üçüncü periyotta Sınav Temel Lisesi 29 sayı kaydederken Keşan Fen Lisesi sadece 7 sayı kaydedebildi. Karşılıklı uzun toplar ve hızlı hücumlarla geçen son periyotta Keşan’ın 19 Sayısına 27 sayıyla cevap veren Sınav Temel Lisesi, bu maçı 110-56 kazanarak il şampiyonu oldu. Grup maçları, finallerde sadece bir maçta 100 sayıyı geçemeyen Sınav Temel Lisesi ortalamada rakip potalara 108 sayı kaydederek bu dalda Edirne rekorunu kırdı.

Maçtan sonra yapılan seremonide 4. olan Keşan Özel Uğur Anadolu Lisesi’ne kupasını ve sporcularına madalyalarını Gençlik Spor Şube Müdürü Mesut Ergün, üçüncü olan Edirne Özel Bahçeşehir Koleji’ne kupasını ve sporcularına madalyalarını Trakya Üniversitesi Kırkpınar BESYO Müdürü Hakan Tuna, ikinci olan Keşan Fen Lisesi’ne kupasını ve sporcularına madalyalarını Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Taştekin, şampiyon olan Edirne Sınav Temel Lisesi’ne ise kupasını ve sporcularına madalyalarını Gençlik Spor İl Müdürü Zekeriya Bayrak takdim etti.

Basketbol - 09:00 A A
BENZER HABERLER