19° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Belediye’nin fırtına gibi taekwondocuları var

Teaekwon-do - 10 Şubat 2016 10:57 A A

Milli antrenör Metin EŞME’nin antrenörlüğünü yaptığı ve Edirne’yi amatör sporun en büyük camialarından olan taekwondo camisında zirveye çıkaran Edirne Belediye Spor, 2016’nın ilk organizasyonları olan ve Ocak ayında SAKARYA ilinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) grup müsabakalarında İstanbul Anadolu ve İstanbul Avrupa takımları ile Bursa, Sakarya, Kocaeli gibi büyükşehir takımlarının olduğu en güçlü grup ta yarışmasına rağmen 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile döndüler.
Edirne Belediye Spor’un Türkiye Şampiyonu sporcusu Orkun YILMAZ analig müsabakalarında yaptığı 4 maç sonucu yine şampiyonluğa uzanarak 2016 yılında da sıkletinin en iddialı sporcularından olduğunu gösterdi.
Yıldız yaş gurubu sporcularının başarılarının hemen ardından yılın en önemli yarışmalarından olan ve 24-31 Ocak tarihlerinde Alanya’da düzenlenen Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında da birbirinden güzel performanslar sergileyen Edirne Belediye Spor’lu taekwondoculardan milli taekwondocu Emir YUMURTACI’nın 136 rakibi arasından yaptığı 6 maç sonucu 48 kg erkeklerde Türkiye 3.lüğü, 51 kg da ise Ertuğrul Kaan EŞME’de 136 sporcu arasından yaptığı 6 tur maç Türkiye 7.liği elde etti. Sıkletinde ilk 8’e giren E.Kaan EŞME bu sonuçla 2016 yılında uluslar arası bir yarışmada milli formayı giymeye hak kazandı.
Şampiyonların hocası Metin EŞME elde edilen dereceler sonucu basına yaptığı açıklamada şunları söyledi “Hayallerimizi gerçekleştirme yolunda aralıksız çalışmalarımız güzel derecelerle taçlanıyor. 2015’ te zirvedeydik. 2016 yılına da hızlı girdik.Her yarışmada iddialıyız, adımızda söz ettiriyoruz. Her yarışmadan madalya ile dönmek bizi daha da cesaretlendiriyor. Edirne’nin adını bu branşta bayraklaştırdık. Yetiştirdiğim sporcular Edirne’mize taekwondo da Türkiye, Balkan, Avrupa ve Dünya dereceleri getirdi ve hedefimizi büyüttüler. Artık tek hedefim Olimpiyatlarda şehrimizi ve ülkemizi temsil edecek ilk taekwondocuyu yetiştirmek ve bu hedefe 2020 olimpiyatlarında ulaşmak istiyorum. Bu yolda arkamızdaki en büyük destek kulübüm Edirne Belediye Spor ve dolayısıyla Başkanımız Recep GÜRKAN’dır. Onun verdiği maddi manevi büyük destek sayesinde bu hedefe ulaşacağımıza inancımız tamdır.”

Teaekwon-do - 10:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.