12° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bilgi, sezonu değerlendirdi

Voleybol - 03 Mart 2016 08:00 A A

 

 

Çarşıspor kulüp binasında düzenlenen sezon değerlendirme toplantısında Çarşıspor Voleybol Şubesi Yönetim Kurulu, basın mensuplarına Pazar günü oynanacak Balıkesir DSİ Spor maçıyla sona erecek olan 2015-2016 sezonunu değerlendirdi.

Kulüp adına konuşan Voleybol Şube Sorumlusu ve Başkan Yardımcısı İsmail Bilgi, Bulgaristan ve Edirne’de düzenlenen 2 turnuvayla yeni sezona hazırlanıp, maç deneyimi kazandıklarını ve yeni çıktıkları 3’üncü lige gençlerden kurulu dinamik bir kadroyla başladıklarını söyledi. Ligdeki çok zorlu rakiplerinin olduğunu ifade eden ve iniş çıkışlı bir başlangıç yaptıklarına dikkat çekti.

Başkan Yardımcısı Bilgi ilk olarak geçtiğimiz sezon lig başlangıcındaki hedeflerini hatırlatarak başladı. Ligin başlangıcında orta sıraların üstünü hedeflediklerini söyleyen ve bu noktada oyuncuların da önemine vurgu yapan Bilgi şöyle konuştu;

“Başta hedefimiz orta sıraların üstüydü ama voleybol çok farklı bir spor. İnsanların günü gününe tutmayan, insanların psikolojisinin, özellikle bayanlarda çok etkili olduğu bir spor dalı. Başarısız olduğumuz dönemler oldu, arka arkaya aldığımız galibiyetler oldu. Mesela arka arkaya 4 galibiyet aldık. Yenilebileceğimiz takımlara karşı galip geldik ama galip gelmemiz gereken takımlara karşı da mağlup olduğumuz dönemler oldu. Ama sezon tamamına baktığımızda Edirne Çarşıspor başarılı bire şekilde ligi bitirdi. Bu hafta son maçımızı Balıkesir DSİ sporla oynayacağız ve ligi tamamlamış olacağız. Çarşıspor büyük ihtimalle ligi 7 veya 8’inci sırada ligi bitirmiş olacak. Bu son maça göre belirlenecek. Aslında baktığınız zaman yeni kurulmuş genç bir ekibin ligi orta sıralarda bitirmesi bize göre çok büyük bir başarı. Edirne’de şu an 3 profesyonel takım var. Bunlardan birisi de Çarşıspor. Biz kendi açımızdan amacımızı yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Ekip olarak da hepsine teşekkür ediyorum”

Balıkesir DSİ Spor’la oynayacakları son maçta ligi galibiyetle bitirmek istediklerini söyleyen Bilgi, hem moral, hem de sonraki sezonun yapılanması açısından bunun önemli olduğunu dile getirdi. Bilgi; “Balıkesir güzel transferleri olan bir takım. Kendi evlerinde oynuyorlar. Seyirci desteği de var. Rakip sahalarda oynadığınız zaman seyirci desteği çok önemli. Biz deplasmanda bunu yaşıyoruz. Ciddi şekilde arkada baskı kuruyorlar ve maçı kendi lehlerine çevirmesini biliyorlar. Biz aslında bu tecrübeyi de bu sene yaşamış olduk. Takım sadece oyunculardan oluşmuyor. Takım komple bir takım. Yönetimi, teknik ekibi, oyuncuları, basını ve seyircileri çok önemli” dedi.

2016-2017 sezonundaki hedeflerine de değinen ve öncelikli hedeflerinin takımı yine ligde tutabilmek olduğunu söyleyen Bilgi; “Önümüzdeki sezon hedeflerimiz neler olacak diye bakarsak, Edirne Çarşıspor önümüzdeki sezon 3’üncü ligde olacak. Hedefi yine ligde takımı tutabilmek çünkü çok güçlü takımlar var, yeni gelen ekipler de olacak haliyle. Vakıfbank gibi takımların olduğu bir ligde bizim için yukarı çıkma mücadelesi herşeyden önce desteğe bağlı. Büyük transferlere bağlı. Mesela 2’inci lig tecrübesi olan oyuncular lazım ki bizim şu an böyle bir oyuncumuz yok. Bir avantajımız da şu an bu takım birlikte 20 küsür maç oynadı. Bu takımı elimizde tutarsak önümüzdeki sezon ciddi bir ekip olacağımızı düşünüyorum. Biz ilk sezon bir tecrübe sahibi olduk. İkinci sezon hareket kabiliyetimiz biraz daha geniş çünkü yaşadığımız edindiğimiz tecrübeler var. Buna göre plânlama yapacağız. Tabi bunun için de Edirne’nin tüm dinamiklerini kullanmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Ligdeki hedeflerinden birisinin de Edirne’de yaşayan gençlerin üst liglerde yarışmasına yardımcı olmak olduğunun belirten ve altyapı ihtiyacının altını çizen Bilgi şöyle devam etti;

“Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Kahve köşesinde oturmaktansa, boş zamanlarını spor yaparak geçirmelerini düşünüyoruz. Edirne Çarşıspor’un en büyük hedefi budur. Bu çocuklara en büyük liglerde yarışma fırsatı vermek. Edirne’de ne olursa olsun altyapıya ihtiyacımız var. Hem basketbol takımı, erkek basketbol, bayan voleyol, erkek voleybol, futbol. Bunlarda altyapı yok.

Altyapı konusunda geçenlerde Belediye Başkanımızla görüştük. Kendisinden bir spor alanı istedik. O da yardımcı olacağına dair söz verdi. Edirne Çarşıspor olarak bir tane çok amaçlı spor salonu yapmak istiyoruz. Sponsorlarımız da mevcut. Eğer bunu becerebilirsek Edirne’deki tüm amatör kulüplerin sorunları ortadan kalkmış olacak. Gelecekler orada antrenman yapacaklar. Buna sadece Edirne Çarşıspor’un değil Edirne’deki tüm takımların ihtiyacı var. Çünkü bir salon yetmiyor. Herkes kullanıyor. Kongre oluyor, halk oyunları oluyor, basketbol oluyor, voleybol oluyor.”

Voleybol - 08:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.