16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ceza bitti, projeler yolda

Teaekwon-do - 05 Mart 2013 11:35 A A

Edirne’de Taekwondo denince ilk akla gelen isim kuşkusuz bugün Edirne’de Taekwondo antrenörlüğü yapan hocaları yetiştiren, Trakya’nın tek 6.DAN Taekwondo antrenörü Metin Eşme’dir.  Türkiye Taekwondo camiasının en büyük özel uluslar arası turnuvası olan ve tüm Avrupa’da adından söz ettiren “EDİRNE TERS LALE TAEKWONDO TURNUVASI” nı başlatan ve hem tüm Türkiye’de hem de civar coğrafyalarda Edirne Belediyesi adına tescillenmesini sağlayan Eşme, aynı zamanda Edirne Belediye Sporun da antrenörlüğünü yapıyor. Eşme, Ters Lale yüzünden aldığı cezanın bitmesinin ardından elinde yeni projelerle gazetemizi ziyaret ederek  gelecek planlarını anlattı.

NEREDEN ÇIKTI BU CEZA

Metin Eşme, Ters Lale Taekwondo Turnuvaları düzenlemesi hususunda Taekwondo Federasyonundan bazı yöneticilerin muhalefetiyle karşı karşıya kalmış ve Federasyon, turnuvaya destek olmayacağını açıklamıştı. Bunun üzerine Bulgaristan Federasyonunun teknik desteğini alan Edirne Belediyesi, turnuvayı Federasyona rağmen düzenlemişti. Bunun üzerine Metin Eşme bu konuda Edirne Belediyesi’nin yanında tavır alması yüzünden Federasyon disiplin kurulunca 1 yıl hak mahrumiyeti ile cezalandırılmıştı. Verilen cezaya hem Metin Eşme, hem de Edirne Belediyesi itiraz edince, Tahkim kurulunda bu ceza 6 aya indirilmişti. Bu indirim de, cezanın kendisine kişisel problemlerle verildiğini iddia eden Eşme’nin pek de yanılmadığını gösterir gibiydi.

EŞME VE EKİBİNDEN 2  ÖNEMLİ PROJE

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Hasan Boyacıoğlu’na yeni projelerini anlatan Metin Eşme, Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajansı’na sunduğu, Süloğlu ve Lalapaşa gençliğini ilk kez Taekwondo sporuyla tanıştırmayı amaçlayan “Taekwondo Ayağına Geldi” isimli projesinin  Ulusal Ajans tarafından kabul edildiğini; Süloğlu’nda Taekwondo çalışmalarının Mart ayı itibarı ile başladığını söyledi. Eşme ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle 10 Mart Pazar Günü; Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan’dan sadece bayan Taekwondocuların katılacağı “Tateminin Perileri” adındaki organizasyonun da Edirne Belediyesi tarafından düzenleneceğini ve kadınlara pozitif ayrımcılık konusunda Taekwondo sporunu da kullanmış olacaklarını söyledi.

“AMATÖR SPORUN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ EDİRNE BELEDİYESİ”

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin amatör sporun ve sporcunun en büyük destekçisi olduğunu söyleyen Metin Eşme “Belediyemizin imkanlarının ne kadar kısıtlı olduğu ortada. Buna rağmen Başkanımız her zaman amatör spora olan desteğini açık bir şekilde ortaya koymuş ve tüm branşlarda başarılı sporcuları ciddi şekilde ödüllendirmiştir. Belediye Spor bünyesinde Taekwondo, Güreş ve Halk oyunları branşları en üst düzeyde ve başarılı bir şekilde yapılmakta, ayrıca diğer tüm branşlarda Edirne’de faaliyet gösteren kulüplere Belediyemizce her yıl malzeme yardımı yapılmaktadır. Belediyemiz ayrıca kulüplerimizin birçok konudaki talepleri de yerine getirmektedir. Tüm bunlar açıkça göstermektedir ki, Belediyemiz amatör spora birçok büyük şehir belediyesinden daha fazla destek vermektedir. Bizlerde bu desteğe sportif başarı ve şehrimizi en iyi şekilde temsil ederek karşılık verme gayretindeyiz” dedi.

Teaekwon-do - 11:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.