19° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DOÇEK Akçahalil’de yürüdü

Diğer Sporlar - 16 Nisan 2018 00:12 A A

Hafta sonunu çifte faaliyet ile değerlendiren DOÇEK üyeleri Akçahalil bölgesinde yürürken, bir grup üye de İstanbul Lale Festivaline katıldı.

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) hafta sonu Süleymanpaşa’ya  (Tekirdağ) bağlı Akçahalil ve Ahmetçe (Köyleri) Mahalleleri yakınlarında bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Geçtiğimiz hafta içinde bisikletle yapılmış olan keşif gezisi sonrası bölgede ilk kez bir doğa yürüyüşü etkinliği düzenlendi, farklı yaş gruplarından 62 doğaseverin katıldığı bu yeni parkur, tüm katılımcılar tarafından beğenildi.

Bahar havasında Akçahalil Mahallesinden başlayan doğa yürüyüşü kır çiçekleri ve papatyalar arasında, bölgenin patikalar da kullanılarak Ahmetçe Mahallesinde sona erdi. Doğaseverler baharı doğada karşılamanın coşkusunu bir kez daha yaşadılar.

Doğa yürüyüşler ve DOÇEK etkinliklerine uzun süreden bu yana katılan Vergi Dairesi Memuru Birol KIRMAN, “Doğada olmayı seviyorum, orada huzur ve dinginlik buluyorum, yürüyüşe başladığımızda soluk alıp verişim bile değişiyor, sakinlik ve huzur arayan herkesi doğada olmaya davet ediyorum” dedi

İstanbul’da yapılan Lale Festivali ve İstanbul Kültür turu etkinliğine katılan Ayşe ÜRKMEZ “Festivalin oldukça kalabalık olduğunu, görsel olarak güzel hazırlandığını, İstanbul tanıtım turu ile İstanbulumuzun tarihi ve kültürel güzelliklerini bir kez daha yaşadıklarını” söyledi.

Keşan DOÇEK Yönetim Kurulu Üyesi Gürel SERİN “Dernek olarak farklı bölge ve etkinliklerle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Baharın güzelliğini doğada yaşamanın keyfi bir başka, doğadaki bu uyanışı gözlemlemek isteyen herkesi yürüyüşlerimize ve bisiklet faaliyetlerimize bekleriz, bu haftaki yürüyüşümüzde konuksever Akçahalil ve Ahmetçe Mahallesi sakinlerine ve tüm katılımcılara da teşekkür ederiz” dedi.

Diğer Sporlar - 00:12 A A
BENZER HABERLER