20° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Doğa Koleji tutulmuyor

Basketbol - 03 Mart 2016 08:00 A A

 

 

Edirne Okullar Arası Genç Erkekler Basketbol A Kategorisi İl Şampiyonluğu Merkez İlçe Birinciliği grup maçlarının ikinci gününde oynanan maçlarda farklı sonuçlar alındı. İlk gün Doğa Kolejine farklı yenilen Edirne Anadolu Lisesi, günün ilk maçında İlhami Ertem Anadolu Lisesi ile karşılaştı. Doğa Koleji karşısında son birkaç yılki performansından uzak bir görüntü sergileyerek basketbol severleri üzen Anadolu Lisesi, bu maçta adeta küllerinden doğdu ve İlhami Ertem Anadolu Lisesi’ni 61-47 mağlup etti. Günün ikinci maçında grubun favorisi Doğa Koleji, Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile karşılaştı. İlk günün galiplerinden olan Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, oldukça göze hoş gelen ve dirençli bir oyuna rağmen Doğa Koleji karşısında dayanamadı. Doğa Koleji maçı 77-48 kazandı. Günün son maçı B Grubunda Süleyman Demirel Fen Lisesi ile Bahçeşehir koleji arasında oynandı. Bahçeşehir Koleji maçı 57-27 kazanarak grup liderliğini garantiledi.

Kredi Yurtlar Kurumu Selimiye Öğrenci Yurdu Spor Salonu’nda yarın yine A grubunda 2, B Grubunda 1 maç var. A Grubunda Edirne Anadolu Lisesi (Yıldırım) ile Emel Ögür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında günün ilk maçı oynanacak. Bu maç aynı zamanda grup ikincisini belirleyecek. İlhami Ertem Anadolu Lisesi ikinci maçta Doğa Koleji karşısına çıkacak. Grup birinciliğini büyük ölçüde garantilemiş olan Doğa Koleji’nin, iddiası kalmamış olan İlhami Ertem Anadolu Lisesi’ni rahat yenmesi bekleniyor. Son maçta ise B Grubunda Edirne Sosyal Bilimler Lisesi ile Süleyman Demirel Fen Lisesi grup ikinciliği için karşılaşacak.

Bu maçlarla Grup maçları sona erecek. 7 Mart tarihinde, gruplarında ilk ikiye giren takımlar çapraz eşleşerek İl yarı finallerinde merkez ilçeyi temsil edecek takımları belirleyecek. 9 Mart’ta Merkez İlçe’den iki takım, Uzunköprü Grubu şampiyonu ve Keşan Grubu şampiyonu ile karşılaşarak İl Yarı Finallerini oynayacak. Kazanan takımlar, 11 Mart’ta yine Kredi ve Yurtlar Kurumu Selimiye Öğrenci Yurdu Spor Salonu’nda İl Finalinde karşılaşacak ve Bölge Şampiyonluğu Grup maçlarında Eidrne’yi temsil edecek olan Edirne İl Şampiyonu belirlenecek.

Basketbol - 08:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.