Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Düşme hatlarında önemli maçlar

Futbol - 23 Şubat 2013 12:03 A A

Edirne Süper Amatör Ligi’nde geçtiğimiz hafta oldukça çekişmeli maçlar oldu. Haftanın gol yemeyen tek takımı Keşanspor olurken, 5 maçın 4’ü 1 farkla, 3’ü deplasman takımları lehine 2-1 skorla sona erdi.

Geçtiğimiz Haftasonu Edirnespor ile karşılaşan Serhat Edirnespor, mağlup duruma düşmesine rağmen maçı 2-1 kazanmasını bildi.  Serhat Edirnespor dışında deplasman takımlarından Anafartalar, Kazanova karşısında; Uzunköprüspor da Yeni Karpuzlu karşısında aynı skorla galip geldi. Galibiyet alabilen ev saibi takımlardan lider Keşanspor, Doyranspor’u 4-0, Karakasım da Sarayspor’u 3-2 mağlup etti.

Alınan bu sonuçlarla Keşanspor 27 puan ve +37 averajla liderliğini sürdürdü. Uzunköprüspor 24 puan +7 averajla ikinci, Kazanovaspor 20 puan +10 averajla üçüncü, Doyranspor 19 puan +5 averajla dördüncü, 1 hükmen mağlubiyeti ve 3 puan cezası bulunan Serhat Edirnespor 17 puan ve +9 averajla beşinci, Yeni Karpuzlu 17 puan -1 averajla altıncı, Karakasım 12 puan -19 averajla yedinci, Anafartalar 11 puan -8 averajla sekizinci, Edirnespor 10 puan -11 averajla dokuzuncu, bir maçı eksik Yeni İmaret 8 puan -3 averajla onuncu sırada yer alıyor. Geçen sezonun şampiyonu Sarayspor ise 6 puan -26 averajla son sırada bulunuyor.

Süper Amatör Lig’de bu hafta oynanacak maçların en önemlisi, düşme hattından uzaklaşmaya çalışan iki takım Yeni İmaretspor ile Edirnespor arasında olacak. Maç Pazar günü saat 12.00’da Saraçhane 2 numaralı sentetik çim sahasında oynanacak. Bunun dışında Pazar günü saat 13.30’da Saraçhane 1 numaralı sentetik çim sahasında Serhat Edirnespor, lider Keşanspor’u misafir edecek. Saraçhane 1 numaralı sahada saat 16.00’da Sarayspr ile Kazanovaspor, Doyran köyünde Pazar günü saat 14.00’da Doyranspor’la Karakasım, Keşan Atatürk Stadyumu’nda da Pazar günü saat 14.00’da Anafartalarspor ile Yeni Karpuzlu karşılaşacak. Uzunköprüspor bu haftayı bay geçecek.

1. AMATÖR A GRUBU

1. Amatör Lig A Grubu’nda geride bıraktığımız hafta bol gollü maçlar  ve farklı galibiyetler izlendi. SHÇEK, ligden çekilen Köy Hizmetleri’ne karşı hükmen 3-0 galip ilan edilirken Tayakadın köyünde oynanan maçta Tayakadınspor ile Tuncaspor 1-1 berabere kaldı. Diğer maçlar deplasman takımlarının farklı galibiyetleriyle sonuçlandı. İpsalaspor, Karlıova deplasmanından 7-1 galip dönerken Havsa Birlikspor deplasmanına giden DSİ de gol oldu aktı, 8-0’lık bir galibiyet elde etti.

Alınan bu sonuçların ardından 1. Amatör Lig A Grubu’nda İpsalaspor 25 puan +37 averajla liderliğini sürdürürken 1 maçı eksik Tuncaspor 23 puan +36 averajla ikinci, aynı puana sahip +31 averajlı DSİ spor üçüncü, 22 puan +11 averajlı SHÇEK dördüncü, 20 puan +11 averajlı Tayakadın beşinci, 6 pua -28 averajlı Havsa Birlik altıncı, 6 puan -31 averajlı Karlıova yedinci, 6 puan ve -35 averajlı ayrıca 1 hükmen mağlubiyeti olan İbriktepe sekizinci sırada. Köy Hizmetleri ise Ligden ihrac edildi.

1. Amatör Lig A Grubu’nda bu hafta Pazar günü oynanacak maçlar şunlar:

Saraçhane 1 numaralı sahasında saat 18.00’da SHÇEK, Karlıova ile karşılaşacak. Saraçhane 2 numaralı sahasında ise saat 14.30 ‘da Tuncaspor’la Havsa Birlik mücadele edecek. Grubun üçüncü maçı İbriktepe köyünde İbriktepe ile Tayakadın arasında oynanacak. İpsalaspor bu haftayı bay geçecek.

1. AMATÖR LİG B GRUBU

1. Amatör Lig B Grubu’nda geçtiğimiz hafta oynanan 4 maçın ikisini ev sahibi takımlar farklı kazanırken diğer ikisini de deplasman takımları tek golle kazandılar.

Yıldırım Gençler Birliği Köprücespor’u 5-2, Kirişhanespor da Subaşı’nı 4-1 mağlup etmeyi başardı. Deplasman  takımlarından Enezspor, Küçükpazar’ı; Yeni Mahalle de Saraçhanespor’u 1-0 skorla mağlup etti. Çarşamba günü oynanan erteleme maçında ise Enezspor Subaşıspor’u 3-2 mağlup etti.

Alınan bu sonuçlarla haftayı bay geçen Osmanlıspor 27 puan +20 averajla liderliğini sürdürdü. Enezspor 21 puan +5 averajla ikinci, Kirişhanespor 19 puan +6 averajla üçüncü, Köprücespor 16 puan -3 averajla dördüncü, Saraçhansespor 15 puan 0 averajla beşinci, Yeni Mahalle 13 puan -16 averajla altıncı, Subaşıspor 12 puan -3 averajla yedinci, Yıldırım Gençler Birliği 12 puan -3 averajla sekizinci ve Küçükpazarspor 7 puan ve -7 averajla son sırada yer alıyor.

Bu hafta Pazar günü saat 11.00’da Saraçhane 1 numaralı sahada Kirişhane ile Küçükpazarspor karşılaşacak. Aynı gün saat 14.00’da grubun diğer maçları ise şu şekilde: Hıdırağa köyünde Köprücespor ile Osmanlıspor, Havsa İlçe Stadında  Yeni Mahalle ile Yıldırım Gençler Birliği, Subaşı köyünde ise Subaşı ile Saraçhane karşı karşıya gelecek. Enezspor haftayı bay geçecek.

Futbol - 12:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.