13° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

EDİRNE’DE İKİ TEKER MİLADI

Motor Sporları - 22 Temmuz 2019 23:26 A A

A2Teker Motor Sporları Kulübü artık resmen Edirne’de

EDİRNE’DE İKİ TEKER MİLADI

Edirne’de motosiklet sevdalıları için önemli bir gelişme Pazar akşamı 1. Murat Parkında gerçekleşti.

Türkiye’de Motosiklet konu olduğunda en yetkili markalardan biri olan A2Teker, dergi ve Spor Kulübünü ayırdıktan sonra A2Teker Motor Sporları Kulübü Edirne’ye de il temsilciliği verdi. Bu görevi üstlenen ve il temsilciliğine getirilen Alper Doğruöz, Edirne’deki motosiklet topluluklarına elinden geldiğince haber ulaştırıp, hem A2Teker Motor Sporları Kulübü’nden, hem bu kulübün desteğiyle Edirne’ye ve Edirneliler’e sağlayabileceği faydalardan bahsetmek hem de fikir alışverişi ve destek talep etmek için bir toplantı düzenledi.

1. Murat Parkında düzenlenen toplantıya Iron Türk Motosiklet Kulübü, Türk Chopper Motosiklet Kulübü, Lüleburgaz Motosiklet Kulübü, Kırklareli Kırk akıncılar Motosiklet Kulübü ve Trakya Motosiklet Grubu katılım göstererek, MOTUL Motor Yağları firması adına Bölge Müdürü Gülkan Akan hem katılım göstererek hem de yeni üyelere çekilişle hediye vererek, Çorlu Ardens Motor Cafe sahibi İlkay Altan da çekiliş için hediye göndererek katkı sağladılar.

Toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını A2Teker Motor Sporları Kulübü Edirne İl Temsilcisi Alper Doğruöz yaptı. Doğruöz konuşmasında Edirne’nin geçmişinde sadece 1986’da bir yarış gördüğünü, bunun dışında motor sporları konusunda ciddi bir özlemin söz konusu olduğunu söyledi. Balkanların merkezinde olan, Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmasının yanında hem Trakya hem de Balkanlar’ın en önemli yerleşim merkezi olması, ulaşım rahatlığı da düşünüldüğünde motor sporları için ideal bir konuma sahip olması Edirne’nin bu konudaki en önemli artıları olduğunu sözlerine ekleyen Doğruöz, Türkiye Motor Sporları Federasyonu’na bağlı A2Teker Kulübünün Edirne’yi motor sporları ile buluşturma konusundaki öneminden de bahsetti.

“SOKAKLARDAN UZAKLAŞTIRALIM”

Doğruöz sözlerine şöyle devam etti: “Hız tutkusu olan gençlerin sokaklarda bu tutkularını gidermeye çalışmasının ölümcül sonuçlarını defalarca yaşadık. Bu acıları tekrar yaşamamak, bu gençleri doğru yöne yönlendirmek, sokaklarımızı daha güvenli hale getirmek ve motosiklet sürücülerinin bu olaylar yüzünden kaybettiği saygınlığı trafikte tekrar kazanmak için attığımız bu adım çok önemli. Türkiye Motor Sporları Federasyonu’na bağlı olması, A21Teker Spor Kulübüne sporcu yetiştirme ve sporcu lisansı çıkarma konusunda yetki veriyor. Ayrıca yapımına başlanıp yarıda kalan bir yarış pistimiz var. Türkiye Motor Sporları Federasyonunun da yardımıyla ilimize bu yarış pistini kazandırabilir, burada düzenlenecek ulusal ve yerel yarışlar sayesinde ilimizin turizmini geliştirebilir, hatta ilerde uluslar arası yarışlara da ev sahipliği yapabiliriz. Planlarımız içinde bir de motokros pisti var. Hayrabolu’da yıllarca yapılan Motokros yarışları tüm Trakya’yı Hayrabolu’ya çekti. Edirne’ye ulaşım da Edirne’de konaklama da Hayrabolu’dan kat kat üstün. Yerel yetkililerin de destekleriyle çok daha iyisini Eidrne’de yapabiliriz. Bu konularda da bize desteklerinizi bekliyoruz. Şimdiye kadar bize destek veren ve destek vermeye devam edecek olan  Motul Bölge Müdürü Gülkan Akan’a, Ardens Motor cafe Çorlu sahibi İlkay Altan’a, EDHAYKO’ya, TEMA Vakfı ve Genç TEMA’ya, ve basındaki sesimiz olacak olan Spor22.Com’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Alper Doğruöz’ün konuşmasının ardından Kırk Akıncılar Motosiklet Kulübü Başkanı Bünyamin Saygılı ve Lüleburgaz Motosiklet Kulübü Başkanı Tamer Oğuz duygularını dile getirerek bu oluşumun Tüm Trakya’ya faydalı olmasını dilediler. Son olarak Motul Bölge Müdürü Gülkan Akan, bir ilde motor sporları kulübü olmasının öneminden bahsetti.

HEDİYELER SAHİPLERİNİ BULDU

Konuşmaların ardından kulübe yeni katılan üyeler arasında yapılan çekilişle Anahtarlık, tişört ve 4 litre Motul motor yağı hediyeleri sahiplerini buldu.

Motor Sporları - 23:26 A A
BENZER HABERLER