20° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

EDOSK Erzurum’da

Diğer Sporlar - 01 Kasım 2013 12:17 A A

EDOSK’dan yapılan açıklamada, Çalıştay ve Çoruh Vadisi Bisiklet turu “Now We Move” kapsamında ECF Avrupa Bisiklet Federasyonu, ISCA Uluslararası Kültür ve Spor Derneği ve Euro Sport Medya desteği ile Avrupa Hareketlilik Haftası Özel Yıl Etkinlikleri kapsamında organize edildiği vurgulandı.

Organizasyonun ilk günde tanışma ve katılımcıların sunumlarının yapıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi.

Bu sunumlarda Euro Velo rotasının Kafkas Bölgesi topraklarına ulaşırken Uzundere, Çoruh Vadisinden geçmesi için çeşitli öneriler geliştirildi. Bu çalışmalar sırasında ülkemizde resmen çizilmiş bulunan Euro Velo 13 Rotasının 128 km. lik bölümünün Edirne-Kırklareli illerinden geçmiş olması vurgulandı. Euro Velo 13 Edirne-Kırklareli rotasının işaretlenmesi ve ülkemize kazandırılması için Kulübümüz EDOSK’un önemli görevleri olduğu üzerinde duruldu. Çalıştay da bulunan temsilcimiz Ali Kanar bu sorumluluklarının farkında olduklarını, çalışmanın somutlaştırılması için Euro Velo kurulu üyesi Feridun Ekmekçi işbirliği ile hazırlayacakları bölgesel projeler ile gerçekleştireceklerini açıkladı. Bu projelerde yerel kamu kurumların ilgisinin çekileceği ve Trakya Kalkınma Ajansının desteğinin alınmaya çalışılacağı açıklandı. II. Gün ise Uzundere, Sapaca Köyü, Tortum Gölü ve Tortum Şelalesi rotasında pedallar çevrildi. Tur sırasında çeşitli dostlukların kurulmasıyla etkinlik tamamlandı.

Çalışmalarda öncelikle Euro Velo Kurulu Üyesi Feridun Ekmekçi, Adnan Cangir, Faris Karahan ve adlarını sayamayacağımız tüm emeği geçenlere yürekten teşekkürlerimizi sunarız.”

Diğer Sporlar - 12:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.