19° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

EDOSK liselilerle buluştu

Diğer Sporlar - 10 Nisan 2019 13:56 A A

Faaliyet gösterdiği branşlarda yapmış olduğu etkinliklerle binlerce insanı Trakya’nın doğal güzellikleriyle buluşturan Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) Derneği bir yandan da öğrencilere doğa ve doğa sporları sevgisini aşılamaya çalışıyor. Bu kapsamda ilk olarak Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileriyle, sonrasında ise Trakya Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrencileriyle bir araya gelen EDOSK yöneticileri geçtiğimiz gün, 2018 – 2019 eğitim – öğretim yılında öğrenci alımına başlayan Kırkpınar Spor Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

EDOSK yönetici ve sporcuları tarafından İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonu’nda yapılan sunumda öğrencilere; bisiklet, kano, doğa yürüyüşü ve doğa kampları hakkında çeşitli bilgiler sunuldu. EDOSK Yönetim Kurulu Başkanı Orkun Akman, doğanın en iyi iletişim ve motivasyon aracı olduğunu belirterek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

AKMAN: DOĞADA YAPACAĞINIZ SPORTİF FAALİYETLER RUHUNUZU VE BEDENİNİZİ TAZELEMEK ADINA OLDUKÇA ÖNEMLİ

“İster büyük ve kalabalık şehirlerde yaşayalım, ister bir kasabada, yoğun iş temposu, insanlar arası gürültülü iletişim, yozlaşmış ilişkiler, sürekli değişen gündem, insanları yorabiliyor. Derslerinizdeki yoğunluk, sınav stresi gibi nedenler de sizleri zaman zaman sıkabilir ve bunaltabilir. Bu gibi durumlarda doğa bizler için en güzel kaçış noktası. Doğa size istediğiniz dinginliği, istediğiniz enerjiyi her daim vermeye hazır. En önemlisi doğa, kendinizi tanımanız için muazzam bir ortam. Dolayısıyla günübirlik ya da en azından bir gece konaklamalı olarak doğada yapacağınız sportif faaliyetler ruhunuzu ve bedeninizi tazelemek adına oldukça önemli. Karşılaşacağınız ufak tefek zorluklar da ilerisi için sizlere büyük bir kazanım sağlayacaktır. Bu nedenle sizler gibi değerli gençlerin yanı sıra her yaştan her bireyin doğada olması ve doğayı tanıması için bizler EDOSK olarak 14 yıldır Trakya geneline yaydığımız etkinliklerle binlerce kişiyi doğa ile bir araya getiriyoruz. Bir doğa sporuyla uğraşabilmeniz için de elimizden gelen tüm desteği sizlere vermeye hazırız.”

Akman’ın konuşmasının ardından EDOSK Başkan Yardımcısı Neslihan Çakır, EDOSK’u ve EDOSK’un faaliyetlerini tanıtan bir sunum yaptı. Sonrasında ise EDOSK Başkan Yardımcısı ve Kano Antrenörü Mustafa Çelik kano hakkında, EDOSK Üyesi Bisiklet Sporcusu İsmail Demiray bisiklet sporu hakkında, EDOSK Kurucu Başkanı ve Dağcılık Antrenörü Bülent Bacıoğlu da dağcılık ve kampçılık hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Sunum sonrası öğrenciler merak ettikleri konular hakkında sorular sordu ve EDOSK yöneticileri ile okul yönetimi, ilerleyen dönemde ortaklaşa faaliyetler yapmak üzere sözleşti.

Diğer Sporlar - 13:56 A A
BENZER HABERLER