28° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

EDOSK Mart’a hızlı girdi

Diğer Sporlar - 13 Mart 2017 08:00 A A

Yapmış olduğu organizasyonlarla birçok meslek grubundan insanı doğa ile buluşturan, başta bisiklet, doğa yürüyüşü ve kano olmak üzere 6 farklı branşta sayısız etkinliklere imza atan EDOSK, 12 Mart Pazar gününü de çift etkinlikle geçirdi. 25 doğasever, Edirne’nin Lalapaşa ilçesine bağlı Süleymandanişment ve Ömeroba arasındaki parkurda yürürken, 6 bisikletli de Edirne’den başladıkları etkinlikte Bulgaristan’ın Svilengrad şehri ile Yunanistan’ın Kiprinos, Rizia ve Kastanies köylerini pedalladı.

12 Mart Pazar sabahı saat 08.00’de Mimar Sinan Heykeli önünde toplanan 6 EDOSK üyesi bisikletli Kapıkule ve Kapitan Andreevo sınır kapılarını geçtikten sonra Bulgaristan’ın Svilengrad şehrine vardı. Burada bir öğle yemeği molası veren bisikletliler, Svilengrad’ı bisikletle gezdikten sonra Ormenio Sınır Kapısı üzerinden Yunanistan’a vardı. Burada sırasıyla Kiprinos, Rizia ve Kastanies köylerini geçen bisikletliler, daha sonra Pazarkule Sınır Kapısı üzerinden Türkiye’ye giriş yaptı.

GÖZET: EDOSK’UN TASARLADIĞI TUR VE ETKİNLİKLER BİRÇOK BİSİKLET GRUBUNA İLHAM KAYNAĞI OLUYOR

EDOSK Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Gözet’in de katıldığı turda EDOSK’lu bisikletliler toplamda 90 kilometre pedal çevirirken, Başkan Gözet etkinliğe ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Derneğimizin 2008 yılında bu yana devamlı olarak yılda 2 defa düzenlediği ve bisiklet camiasında bir EDOSK klasiği olarak anılan Tek Araç Üç Ülke Bisiklet Turu bir anlamda EDOSK olarak komşu ülkelerimiz ile geliştirdiğimiz sıcak ilişkilerin özetidir. Bundan bir süre öncesine kadar Bulgaristan’a ya da Yunanistan’a bisikletle gitmek neredeyse bir hayal iken, derneğimizin tasarlamış olduğu turlar ve etkinlikler, bisikletle ilgilenen birçok gruba ilham kaynağı olmuştur. Düzenlemiş olduğumuz bu etkinliğimizde sadece spor yapmakla kalmayıp Bulgar ve Yunan dostlarımızla da görüşme imkânı bulduğumuz gibi bisiklet turizmini daha da geliştirmek adına ikili görüşmeler yapıyoruz. Senede iki defa düzenli olarak düzenlediğimiz bu turun 15’incisini yapmış olmanın haklı gururu ile EDOSK olarak bölgenin bisiklet turizmine katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

EDOSK’LU KADINLAR, KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

EDOSK Doğa Yürüyüşü Ekibi de hafta sonunu, ‘Balkan köyleri’ diye tabir edilen, Lalapaşa’nın Süleymandanişment ve Ömeroba köylerinde geçirdi. Saat 11.00’de Süleymandanişment Köyü’nden yola koyulan 25 doğasever, 4 saatte 15 kilometre yol kat ederek etkinliği Ömeroba Köyü’nde sonlandırdı. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında özellikle kadın katılımcıları konuk eden EDOSK’un bu çağrısı karşısında 16 kadın katılımcı doğa yürüyüşüne katılarak doğanın uyanışına şahit oldu. Havaların ısınmasıyla birlikte doğa yürüyüşü etkinliklerini haftada bir ya da 2 haftada bir olarak düzenlemeye başlayan EDOSK, ilkbahar mevsimi boyunca farklı meslek gruplarından birçok doğaseveri doğa ile buluşturan organizasyonlar düzenlemeye devam edecek.

Diğer Sporlar - 08:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.