Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

EDOSK’tan bir günde 3 gezi

Diğer Sporlar - 10 Ekim 2016 08:00 A A

Yaz mevsimi dolayısıyla etkinlerine bir süreliğine ara veren EDOSK, Ekim ayıyla birlikte faaliyet gösterdiği branşlardaki etkinliklerine hız verdi. Kulüp üyelerini ve gönüllülerini doğa ile bir araya getirme misyonu kapsamında Trakya’nın birçok farklı noktasında etkinlik düzenleyen EDOSK, 9 Ekim Pazar günü bisiklet, doğa yürüyüşü ve kano etkinlikleri olmak üzere yaklaşık 75 doğaseveri çeşitli noktalarda doğa ile bir araya getirdi.

BİSİKLETLİLER 65 KİLOMETRE PEDAL ÇEVİRDİ

Eylül ayının ortası itibariyle her Pazar günü bir bisiklet faaliyeti gerçekleştiren EDOSK Bisiklet Branşı, bu hafta 30’a yakın katılımcıyla birlikte Edirne merkeze bağlı Üyüklütatar, Doyran ve Karakasım köylerini pedalladı. Toplamda 65 kilometre pedal çeviren EDOSK’lu bisikletliler, köy kahvehanelerinde mola vererek köylüler ile sohbet etme imkanı buldu.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ EKİBİ MİMAR SİNAN’IN SU KEMERLERİNİN İZİNİ TAKİP ETTİ

Geçen hafta sezonun ilk etkinliğini Kırklareli’nin Armağan Köyü’ne düzenleyen EDOSK Doğa Yürüyüşü Branşı ise bu hafta ‘Mimar Sinan’ın Su Kemeleri İzinde’ adını verdiği etkinlikte 30 doğasever ile birlikte 4 saat boyunca 11 kilometre yol kat etti. Edirne merkeze bağlı Hıdırağa Köyü’nde başlayıp Küçükdöllük Köyü’nde sona eren doğa yürüyüşünde katılımcılar, geçmişten günümüze kadar ulaşabilmiş olan ve Edirne şehir merkezinin su ihtiyacını karşılaması amacıyla zamanında Mimar Sinan tarafından yapılan su kemerlerini görme imkanı buldu. Katılımcılar etkinlik sonunda Edirne merkezde ilk ve tek bağcılık tesisi olan Arda Bağcılık’ı ziyaret ederek burada hem piknik yaptı hem de tesis hakkında bilgi topladı.

EDOSK’LU KANOCULAR İLK DENİZ DENEYİMİNİ YAŞADI

EDOSK Kano Branşı da güneşli ve sıcak geçen Pazar gününü en iyi şekilde değerlendirerek kanoları Saros Körfezi’ne saldı. Daha önce Meriç ve Tunca nehirlerinde defalarca etkinlik yapan ancak ilk kez denizde bir kano faaliyeti gerçekleştiren EDOSK Kano Branşı, İbrice Limanı’ndan başlayıp sırasıyla Uzunkum, İtalyan Koyu ve Mecidiye’yi geçip tekrar İbrice Limanı’nda etkinliği sonlandırdı. 5 adet kano ile 5 saati aşkın süre boyunca Saros’un mavi tuzlarında kürek çeken kanocular birtakım temel eğitimleri de pekiştirme imkânı buldu.

GÜNEŞ: VAR OLAN DOĞA BİLİNCİNİ DAHA ÜST SEVİYELERE ÇIKARMAK İSTİYORUZ

Etkinlikler hakkında genel bir değerlendirme yapan EDOSK Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Fatma Güneş, dernek olarak sonbahar dönemine hızlı bir giriş yaptıklarını ve bir dahaki yaz sezonuna kadar faaliyet gösterdikleri tüm branşlarda farklı etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini belirtti. EDOSK olarak insanları doğa ile bir araya getirme ve insanlarda var olan doğa ve çevre bilincini daha da üst seviyelere çıkarmayı hedeflediklerini kaydeden Güneş, “Şehir yaşamının kattığı birtakım zorlukları haftada bir gün de olsa doğa ile yaptığımız buluşmalarda aşabiliyoruz. Birçok farklı meslek grubundan insan, derneğimizin organize ettiği faaliyetler sayesinde doğa ile bir araya gelerek stres attıkları gibi var olan doğa bilincini de geliştirme imkanı buluyorlar” dedi.

Güneş ayrıca her yaştan ve her meslek grubundan kişilerin EDOSK’un etkinliklerine katılabileceğini, etkinliklere katılmak isteyenlerin de EDOSK’un sosyal medya ve iletişim kanallarını takip etmesi gerektiğini belirtti.

Diğer Sporlar - 08:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.