38° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Fenerbahçeliler Edirne’de EVleniyor

Güncel - 30 Kasım 2017 14:18 A A

Edirne Karabayır mevkiine yapılacak olan Fenerbahçeliler Evi’nin temeli, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da katıldığı törenle atılırken daha sonra Fenerbahçeli yöneticiler ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın kurduğu takımlar arasında sembolik bir halı saha maçı gerçekleşti.

 

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından Edirne- Havsa Karayolu üzerindeki alana yapılacak Fenerbahçe Evi’nin temel atma töreni dün saat 14.00’te gerçekleşti. Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım’ın da katıldığı törenin ardından Fenerbahçeli yöneticiler ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın kurduğu takım halı saha mücadelesi yaptı.

 

Büyük bir katılımın olduğu temel atma töreninde konuşan Edirne Fenerbahçeliler Derneği Cavit Alamut, ‘1 Milyon Üye’ projesi kapsamında Türkiye’nin her yerine yapılması planlanan tesislerin temelinin ilkinin Edirne’de atılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Tesisimiz tüm Edirne’mize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan ise konuşmasında Aziz Yıldırım’dan ‘Büyük başkan’ diye bahsetti. Fenerbahçeli olarak değil bir Belediye Başkanı olarak Fenerbahçe gibi dünya çapında marka olmuş bir kulübün Edirne gibi bir kentte tesisinin olmasının Edirne için de çok büyük bir katma değer olduğunu söyledi.

 

YILDIRIM: FENERBAHÇE’Yİ HALKIN TAKIMI YAPIYORUZ

 

Fenerbahçe Spor Kulübü Aziz Yıldırım ise yaptığı konuşmada, “Vatan toprağını kapsayan her yerde Fenerbahçe Evi yapacağımızın sözünü vermiştik. Bu sözümüze de Edirne’den başlamak bizim için büyük bir mutluluk. Benim hayalim, Fenerbahçe’nin halkın takımı olması. Bu kapsamda 1 Milyon Üye projemiz ile kulübümüzle halkımızı buluşturuyoruz. Bu sayede kulübümüzün büyümesine de katkı sağlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

GÜRKAN, YILDIRIM’I TÜRK SPORUNUN BAŞPEHLİVANI İLAN ETTİ

 

Yıldırım ayrıca Silivri’de de Fenerbahçe Üniversitesi’nin temellerinin atılacağını müjdeledi. Konuşma sonrası Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a Kırkpınar altın kemerinin bir minyatürünü hediye ederek, Aziz Yıldırım’ı Türk sporunun başpehlivanı ilan etti. Gürkan ayrıca Yıldırım’ın uzun yıllar daha Fenerbahçe’nin başında olmasını temenni etti. Yıldırım da Gürkan’a, üzerine adının yazılı 22 numaralı Fenerbahçe forması hediye etti.

 

MAYIS 2018’DE HİZMETE GİRECEK

 

Konuşmaların ardından kurban kesimi ile birlikte tesislerin temeli atıldı. Tesislerin Mayıs 2018’de tamamlanarak hizmete açılması bekleniyor.

 

Edirne – Havsa Karayolu üzerindeki Soyyiğit Yağ Fabrikası’nın karşısında bulunan alanda gerçekleştirilen törene Fenerbahçe As Başkanı Şekip Mosturoğlu’nun yanı sıra Silviri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran ile çok sayıda Fenerbahçe taraftarı katıldı.

 

Temel atma töreni sonrası Kaptan Halı Saha Spor Tesisleri’nde saat 16.00 ile 18.00 arası Fenerbahçeli yöneticiler ile Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın kurduğu takım arasında sembolik bir maç gerçekleşti. Maç sırasında oldukça renkli görüntüler kaydedildi.

Haber: Orkun Akman

Güncel - 14:18 A A
BENZER HABERLER