16° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Tarihi Ciğerci Bahri Bey

Adres Meydan Mh. Yediyolağzı Sk. Havlucular İşhanı No:5 EDİRNE / TÜRKİYE

Telefon (539) 607 39 34

E-posta tarihicigercibahribey@gmail.com

Web sitesi http://www.bahribey.com

FİRMA DETAYLARI

Bahri Dinar

1961 Uzunköprü-Süleymaniye köyünde doğdu.

Edirne’ye çalışmak üzere1977 yılında geldi.

1978 yılında mesleğini ilerletmek için Ege ve Akdeniz kıyılarında ki Turistik tesislerde çalışmak üzere kısa sürede çok sevdiği Edirne’yi terk etti.

Yazları İzmir Fuarı dâhil sahillerde, kışları ise, İstanbul’un ünlü gazinolarında Garsonluk ve Şef Garsonluk yaptı.

“Hayatıma ve bana çok şey kattı” dediği İzmir Enternasyonal Fuarında Meşhur Akasyalar Gazinosu’nda yıllarca Şef Garson olarak zamanın büyük sanatçıları; Muazzez Abacı, Orhan Gencabay, Bülent Ersoy ve Ajda Pekkan gibi ünlülere servis yaptı…

Bu yıllarda kış sezonlarında İstanbul’un ünlü gazinoları ‘ÇAKIL’ ve ‘GAR’da çalıştı.

1985 yılında çok sevdiği Edirne’de sadece kışları çalışmaya başladı… Bu dönemde Yaz sezonunda büyük turisttik tesislerde hizmet verdiği çok özel müşterilerini, kış sezonunda Edirne’de misafir etmeye başladı.

1990 yılından sonra tamamen Edirne’ye yerleşti. Balta Otel-Villa- Lalezar ve Sultan Otelde çalıştı.

Her fırsatta Edirne’yi ve Edirne’nin değerlerini, ağırladığı misafirlerine ve eski tanıdığı önemli sanatçılara, devlet adamlarına, siyaset ve ticaret erbaplarına anlattı.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer’i Kalite Koruma Derneğini Kurdu. Halen Başkanı.

Artık vakti geldi dedi ve 2013 yılının Mart ayında kendi işyerini açtı…

“TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY ”

Bu gün, ‘Tarihi Ciğerci Bahri Bey’ Muhteşem Selimiye camisinin gölgesinde misafirlerine doyumsuz lezzete Edirne Tava Ciğerini Bahri Bey’in elinden sunuyor…

Almanya’dan Japonya’ya, Amerika’dan Fransa’ya birçok Ulusal ve Uluslar Arası Televizyon kanallarında yaklaşık 500 kez Edirne’yi ve Edirne Tava Ciğerini tanıtım Programı yaptı.

Edirne’ye gelen, onlarca medyatik ve önemli şahsiyete, düzenlediği programlarda Edirne’yi tanıtan ve Edirne ile özdeşmiş küçük hediyeler ve plaketler verdi.

Mesleğinde söz sahibi olduğu günden bu yana yılmadan, usanmadan tanıdığı herkese Edirne’yi ve Edirne’nin değerlerini anlatıyor.

Bahri Dinar 17 yıllık evli, eşi ev kadını… O da yılmaz yorulmaz bir Edirne sevdalısı…

Firma Harita Bilgisi