Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Gelibolu’ya Şâhi damgası

Atletizm - 10 Ekim 2016 08:00 A A

Öncelikli Branşı olan Güreş’in yanı sıra Atletizm’de ilimize bir çok başarı getiren Şâhi Spor, Gelibollu’da yapılan yarı maratondan da madalyalar ve kupalarla döndü.

Turkcell Gelibolu Yarı Maratonu’na toplanda 6bin’den fazla sporcu katıldı. Yarı maratona ilimizi temsilen katılan 50 sporcunun ise yol, yemek ve yer gibi masrafları Edirne Valiliği tarafından karşılandı.

İlimizi temsil eden sporculardan Trakya Birlik Spor Kulübü adına yarışan Jale Başak, yaş grubunda 3. olarak bronz madalya kazandı. Şâhi Spor Atletleri Zekeriya Yılmazel, Hüseyin Karapolat ve Hüseyin Toy ise yaş gruplarında birinci gelerek ilimize hem altın madalyalar hem de kupalar getirdiler. Tecrübeli atlet Zekeriya Yılmazel ayrıca 6 bin sporcu arasında Genel Klasman 3.’sü olarak Genel Klasman Bronz Madalyasını ilimize getirdi. İlmize madalya ve kupalar getiren sporcular yaptıkları açıklamada Gelibolu’nun manevi ortamında koşmanın kendilerine ayrı bir güç kattığını ve koşarken Çanakkale savaşlarında yaşananları hissettiklerini söylediler. Genel Klasman üçüncüsü Zekeriya Yılmazel, daha önce çok farklı yerlerde koştuğunu ancak bu duyguları hiçbir yerde hissetmediğini sözlerine ekledi. Sporcular Edirne Valiliğine desteklerinden dolayı teşekkür ederken, “Umarım bu destekler bu şekilde devam eder, biz de ilimizi başarıyla temsil etmeye ve madalyalar getirmeye devam edebiliriz” dediler.

Atletizm - 08:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.