38° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Grup finali Anadolu Lisesi’nin

Voleybol - 05 Ocak 2013 12:47 A A

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce ortaklaşa düzenlenen Edirne Okullar Arası Genç Bayanlar Voleybol İl Şampiyonluğu Merkez İlçe Grup maçları sona erdi. Dün oynanan maçların ardından B Grubunu lider olarak bitiren Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi ile grubu ikinci bitiren Edirne Lisesi yarı finale çıkmaya hak kazandı. A Grubunda ise Edirne Anadolu Lisesi ile Süleyman Demirel Fen Lisesi garantiledikleri ilk iki sırada grup liderliği için mücadele ettiler.

Takımlar sahaya şu kadrolarla çıktılar:

Edirne Anadolu Lisesi: Senay, Ekin, Tuğçe, Seren, Ece, Bilgehan, Seda, Almina Selin, Buse

Süleyman Demirel Fen Lisesi: Rana, Betül, Sena, Sıla, Seda, Merve, Emine

Yarı finali garantileyen iki takımın mücadelesinde iki takım da karşılıklı hatalarla maça başladı. İlk setin başları kafa kafaya giderken ilk teknik moladan sonra geçen yılın şampiyonu Edirne Anadolu Lisesi aradaki farkı açmaya başladı. ilk seti 25-15 kazanan Anadolu Lisesi, ikinci sete de hızlı başladı. İlk teknik molanın ardından Fen Lisesi toparlandı ve aradaki farkı kapadı. Ancak oyunun kontrolü yine Edirne Anadolu Lisesindeydi. 22 dakika süren en uzun set, Edirne Anadolu Lisesi 25-20 kazandı. Son sette direnci iyice düşen Fen Lisesi’ne karşı sert smaçlar ve etkili servislerle üstünlüğünü iyice pekiştiren Anadolu Lisesi 12 dakika süren bu seti de 25-8 kazandı ve maçın sonucunu 3-0 olarak belirledi.

Alınan bu sonucun ardından grubu lider olarak bitiren Edirne Anadolu Lisesi, diğer grubun ikincisi Edirne Lisesi ile yarı finalde eşleşirken grubu ikinci bitiren Fen Lisesi de diğer grubun lideri Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi ile yarı finalde eşleşti.

Merkez İlçe Yarı Final maçları 18 Ocak günü Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynanacak. Galip gelen takımlar İl Yarı Finallerine yükselecek.

 

 

Voleybol - 12:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.