13° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Hafize Şahin’den tarihi başarı

Güreş - 03 Nisan 2014 09:39 A A

Edinre’nin adını güreş branşında hem ülke çapında hem de uluslar arası arenada gururla duyuran Trakya Birlik Spor Kulübü bayan güreşçilerinden Hafize Şahin, tarihi bir başarıya daha imza attı.

Geçen yıl Avrupa Büyükler Serbest güreş Şampiyonası’nda aldığı 3.’lüğü geliştiren Hafize Şahin, Türk Bayan Güreşi tarihinde ilk defa Avrupa finali gören güreşçimiz oldu.

Daha önce Yıldızlarda 2 Avrupa 3.’lüğü, Gençlerde 2 Avrupa 2.’liği ve 1 Dünya 2.’liği bulunan Hafize Şahin, Büyüklerde de Akdeniz Oyunları şampiyonluğu ve Avrupa 3.’lüğü derecelerini almıştı.

Finlandiya’nın Vantaa şehrinde düzenlenen Avrupa Büyükler Serbest güreş Şampiyonası’nda dün finale yükselen Hafize, finalde İsveçli (Dünya Şampiyonu) rakibine üstünlük sağlayamayınca gümüş madalyayı kazandı. konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan milli antrenör Habil Kara, önümüzdeki yıl Hafize’nin altın madalyayı alacağını söyledi.

Güreş - 09:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.