13° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

HANGİ TAKIM HANGİ LİGDE? NEREDEN NEREYE?

Futbol - 28 Ağustos 2018 15:27 A A

Süper Amatör Lig’de oynayacak takımlar belli ancak 1. Amatör Lig takımları 6 Eylül’de yapılacak ilk toplantıda gruplara ayrılacak.

SÜPER AMATÖR LİG

Geçen yıl takımlarımızın aldığı sonuçlara göre Süper Amatör Lig’de bu sezon 12 takım mücadele edecek.

Geçen yılı şampiyon olarak tamamlayan Tuncaspor, Uzunköprüspor’la oynadığı Play-out maçını kaybedince Süper Amatör Lig’de devam edecek. Tuncaspor’un yanı sıra Keşan 1959, Osmanlıspor, Havsa Birlik, İpsalaspor, Yıldırım Gençler Birliği, Yeni İmaret, Saraçhane ve Karlıovaspor Süper Amatör lig’deki mücadelelerine devam edecek takımlar. Geçtiğimiz sezon Süper Amatör Lig’de son 3 sırayı alan Keşan Anafartalar, 18 Kasım Kurtuluş Spor ve Çarşıspor önümüzdeki sezon 1. amatör Küme’de yollarına devam edecek.

Geçen sezon 1. Amatör Küme’de gruplarını birinci olarak bitiren Karaağaç Ardaspor ile Lalapaşa Spor bu sezon Süper Amatör’de yer almaya hak kazandı. Karaağaç Arda Spor 2 sezon aradan sonra Süper Amatör Lig’e dönrken Lalapaşa Spor ilk defa Süper Amatör Küme’ye yükseldi. Son olarak geçtiğimiz sezon grubunu ikinci olarak bitiren ancak play-off maçını kazanan Kirişhane Spor da 1 sezon aradan sonra tekrar Süper Amatör Lig’e katılmaya hak kazandı.

  1. AMATÖR LİG

Geçtiğimiz yıl 1. Amatör Lig’de gruplarını lider olarak bitiren Karaağaç Ardaspor ve Lalapaşaspor’un yanı sıra play-off maçını kazanarak Süper Amatör’e yükselen Kirişhanespor’un ardından 1. Amatör Lig’de yoluna devam edecek takımlar Yeni Karpuzlu Spor, Tayakadın Spor, Aşçıoğlu Spor, Havsa Yeni Mahalle Spor, Yıldırım Kazanova Spor, Ayşekadın Spor, DSİ Spor, Kırcasalih Spor ve Subaşı Spor.

Bu kulüplerle birlikte geçtiğimiz sezon 1. Amatör Lig’de mücadele eden ancak gruplarında son sıralarda bulunan Keşan İdman Yurdu ve Küçükpazar Spor bu sezon yollarına 2. Amatör Lig’de devam edecek. Geçtiğimiz sezon 2. Amatör Lig’de gruplarını lider bitiren Süloğlu Spor ve Enez Spor  ile gruplarını 2. sırada bitiren Mega Genç ve Özel İdare Spor 2018-2019 sezonunda 1. Amatör kümede mücadele edecekler. Hangi takımın hangi grupta mücadele edeceği ise 6 Eylül’de yapılacak toplantıda belirlenecek.

Futbol - 15:27 A A
BENZER HABERLER