36° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Harlem Perileri

Basketbol - 25 Şubat 2013 23:04 A A

Edirne’nin Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’ndeki gururu haline gelen Periler, 2. turun ilk maçında haftanın en farklı galibiyetini alırken bir yandan da eşlerini NBA’da gördüğümüz paslaşmalarıyla tribünleri coşturdular.

Takımlar sahaya şu kadrolarla çıktılar:

Edirnespor : Nihan Demirkol 16, N.Ceylan Durgun 9, Halime Uykan 3, Yasemin İbek 2, Banu Toker 8, Buğçe Nehir  18, Deniz Doğan 15, Susan Marie Lester 12, Kübra Dicle 8, Ayşe Pelin Gürçavdı 12, Gamze Karataş 10.

Balçova Belediye Termal: Ekinsu Öztürk 8, Mukaddis Aksoy 20, Gülşah Uslu, Ece Yenibayrak, Tuğçe Bozkurt 2, Cansu Doğan, Gizem Okyar 5, Sinem Kafalı 8, Dilan Baydarlı 2, Bahar Durur, Cansu Olağan 8.

Edirnespor maça kontrollü başladı konuk ekip 3-0 öne geçse de ardından maçın kontrolünü eline geçirip Nihan Demirkol’un turnike basketleri, Susan Marie Lester’in pota altından bulduğu sayılarla ilk 5 dakikayı 13-8 önde geçen taraf oldu. İkinci 5 dakikada Edirnespor savunma sertliğini artırarak özellikle hızlı hücumlardan, pota altından ve kısa mesafeli şutlardan bulduğu sayılarla ilk  periyotu 30-13 önde kapadı.

İkinci periyot yine hızlı hücum ve serbest atış sayılarıyla başladı. Periyotun ilk 5 dakikası 40-18 geçildi. Periyotun geri kalan bölümlerinde sert savunmasını artıran Edirnespor özellikle Buğçe Nehir ve Deniz Doğan’ın 3 sayılık atışlardan bulduğu basketler ve hızlı hücumlardan kazandığı sayılarla ilk devreyi 59-21 önde tamamladı.

Üçüncü periyotta da aynı oyun düzenini devam ettiren Potanın Edirneli Perileri ilk beş dakikada skoru 71-27’ye getirdiler. Ardından yapılan iyi savunma ve hücumlarda Buğçe ve Deniz  ile bulunan 3 sayılık  basketlerle farkı giderek açtılar ve final periyotuna 86-32 önde girdiler.

Final periyotunda  Balçova Belediye Termal’in özellikle 3 sayı çizgisinin dışından bulduğu sayılara engel olamayan periler, bu periyotta da rakibine karşı üstünlüğü elden bırakmasa da rakibine 21 sayı bulma fırsatını verdi. Hücum organizasyonlarını iyi değerlendiren Edirnespor bu periyotta bulduğu 27 sayı ile rakibini 113-53 mağlup ederek haftayı lider olarak kapadı.

Edirnespor’da Banu Yıllar’ın dışında tüm oyuncular süre alırken tümünden sayı katkısı geldi.  Edirnespor’da Buğçe Nehir 18 sayı ile takımının en skorer oyuncusu olurken Susan Marie Lester 12 sayı 11 ribaunt ile haftayı yine double double yaparak kapadı. Edirnespor’da çift haneli sayılara ulaşan diğer oyuncular Nihan Demirkol (16), Deniz Doğan (15), Ayşe Pelin Gürçavdı (12) ve Gamze Karataş (10) oldu.

Balçova Belediye Termal’de ise Mukaddis Aksoy 20 sayı ile hem takımının hem de maçın en skorer oyuncu oldu.

Basketbol - 23:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.