14° Hafif yağmur
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Hayrabolu’da geri sayım başladı

Motor Sporları - 20 Ağustos 2013 13:10 A A

 

 

Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem yaptığı açıklamada, TMF tarafından her yıl düzenlenen Türkiye Motokros Şampiyonasının 4. Ayak yarışmasının bu yıl 24-25 Ağustos tarihlerinde Hayrabolu Göleti mevkiinde bulunan Belediye Motokros parkurunda yapılacağını belirterek; “Bu yıl yapılacak 4. Ayak yarışması 24-25 Ağustos tarihlerinde Uluslar arası 23. Hayrabolu Ayçiçeği Festivali ve Sanayi Fuarı etkinlikleri içerisinde yapılacak. Şampiyonada Türkiye’nin tanınmış birçok motokrosçusunun yanı sıra yurt dışından da misafir motokrosçuların katılmasını bekliyoruz. Bu yıl ki organizasyon Yeditepe Motor Sporları Kulübü tarafından yapılacak.” Dedi.

İrtem, Türkiye Motokros Şampiyonasına kayıt ve sıralamaların 24 Ağustos Cumartesi günü, final yarışlarının ise 25 Ağustos Pazar günü yapılacağını kaydetti.

“EDİRNE’DE NEDEN YAPILMASIN?”

Her yıl Hayrabolu’ya Motokros yarışlarını izlemeye giden bir çok Edirneli, bu yarışların Edirne’de de düzenlenebileceğini, hatta düzenlenmesi gerektiği şeklinde görüş belirtti. Hayrabolu’da yapılan bu yarışlara Bulgaristan ve Yunanistan’dan da bir çok yarışçı ve izleyicinin geldiğini belirten motosiklet sevdalıları, “Hayrabolu gibi küçük bir yer bunu yapabiliyorsa Edirne Belediyesi çok daha iyisini başarabilir. Hayrabolu’daki bu parkurda Balkan şampiyonası da organize ediliyor. Kapıkule’den ve Pazarkule’den Edirne’ye girenler Hayrabolu’yu bulmakta zorlanıyor. Balkanların cazibe merkezi olmaya aday ve tüm Balkanlara adını duyuran Edirne, bu konuda da girişimde bulunabilir. Üstelik Hayrabolu’daki parkurun yapımında önemli rol alan isim, Ömer Doğan da artık Edirneli ve Edirne adına Türkiye Pist Şampiyonası’nda yarışıyor. Edirne Ömer Doğan’ın federasyonla iyi ilişkilerinden ve konu üzerindeki tecrübesinden faydalanabilirse Festivaller kenti olma yolunda çok önemli ve güzel bir adım daha atmış olur” dediler.

Motor Sporları - 13:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.