36° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

İlk derbi Kız Meslek’in

Voleybol - 29 Aralık 2012 13:20 A A

Edirne İlhami Ertem Anadolu Lisesi’nde oynanmakta olan Edirne Okullar Arası Genç Bayanlar Voleybol müsabakaları dün oynanan maçlarla devam etti.

Şampiyonluğun en güçlü adayları arasında gösterilen Edirne Anadolu Lisesi, Edirne Lisesi, Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi’nin birbirleriyle karşılaştığı ilk maçta Edirne Lisesi ile Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi karşılaştı.

Takımlar sahaya şu kadrolarla çıktılar:

Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi: Elif, Cansu, Gül, Neslihan, Büşra, Aysu, İrem Ç, Damla, İrem Ö, Mehtap

Edirne Lisesi: Tuğba, Yaren, İzel, Yasemin, Gözdenur, Simge, Yeliz, Eda

Kız Meslek maça hızlı başladı. İlk sette Elif’in hırslı oyunuyla farkı açan Kız Meslek, setin ilerleyen dakikalarında bu üstünlüğünü kaybetti. Edirne Lisesi’nde de Yasemin’in oyuna ağırlığını koymasıyla setin sonlarına doğru aradaki fark eridi. Tam 35 dakika süren dişe diş mücadele, Kız Meslek’in 25-22 üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci sette Kız Meslek’ten Elif’in güçlü hücumlarına Edirne Lisesi savunma olarak karşı koyamayınca fark birden açıldı. Üst üste molalar da Kız Meslek’i durdurmaya yetmeyince bu sette savunmada da pek açık vermeyen Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi, seti 25-15 kazanarak skoru 2-0’a taşıdı. Üçünü sete iki takım kafa kafaya başladı. önce Kız Meslek aradaki farkı açtı.  Ardından farkı kaptan Edirne Lisesi, Yasemin’in etkili smaçlarıyla öne geçti ve 24 dakika süren bu seti 25-21 kazanmayı başardı. Skor 2-1 olduktan sonra Eidrne Lisesi’nde yine bir gerileme oldu. Kız meslek farkı7 sayıya çıkarınca toparlanan Edirne Lisesi, 15-15’te rakibini yakalamayı başardı. Kız Meslek bir sayı daha alarak teknik molaya önde girdi. Teknik molanın ardından Elif etkili hücumlarına devam ederken Edirne Lisesi savunmada üst üste hatalar yapınca son set de 25-18 Kız Meslek’in üstünlüğüyle sona erdi ve maçı 3-1 Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi kazandı.

FEN LİSESİ “BEN DE VARIM” DEMEYE DEVAM

Geçtiğimiz yıl pek başarılı olmayan ve bu sene favorilerde görülmeyen Süleyman Demirel Fen Lisesi, günün ikinci maçında muhteşem bir oyun sergileyerek Sağlık Meslek Lisesi’ni 3-0 mağlup etti.

“YETKİLER NEREDE?”

İki gün üst üste spor sayfamızda belirttikten sonra İlhami Ertem Anadolu Lisesi Spor Salonu’ndaki soğuğa karşı önlem alınması ve sabahın erken saatlerinde çalıştırılan fanlarla ortamın spor yapmaya müsait hale getirilmesi olumlu karşılanırken okulun beden eğitimi öğretmenlerinin hiçbirinin salonda bulunmaması dikkat çekti. Okulda görevli 3 hizmetliden birinin de sık sık salonu kontrol ettiği görüldü.

Fen Lisesi ile Sağlık Meslek Lisesi arasındaki maç başladığında öğlen arasına denk geldi. Salondaki sigortaların atmasıyla salon elektriksiz kaldı ve oyun durdu. Takım antrenörleri yaklaşık 30 dakika hiçbir görevliye ulaşamazken bir de tribünlerde gerginlik başlayınca maç için sıralarını bekleyen okulların beden eğitimi öğretmenleri müdahale etti.

“ANADOLU LİSESİ SET VERMEDEN DEVAM”

Geçen Yılın Şampiyonu Edirne Anadolu Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi ile karşılaştı. Maçı 3-0 kazanan Edirne Anadolu Lisesi yoluna set vermeden devam etti.

Voleybol - 13:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.