38° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

“İstiyoruz, Hak ediyoruz!”

Futbol - 09 Şubat 2013 12:48 A A

 

Edirne’nin Bölgesel Amatör Lig temsilcisi Edirnespor GK, aftasonu Sultabeyli Belediyespor’u konuk etti ve 3 puanı 3 golle alarak, Tuzlaspor mağlubiyetiyle başladıkları ikinci devrenin ilk galibiyetini dolu tribünler karşısında kazandılar.

Maçın ardından görüştüğümüz Genel Kaptan İnanç Haseki, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

“SABIRLI OLUN EDİRNESPOR DOĞRU YOLDA”

İnanç Haseki şunları söyledi: “Geçen hafta Tuzlada oynadığımız -aslında hiç bir şey oynamadığımız- maçta rakibin de futbol adına hiç bir şey yapamadığını gördük. Maçta tek gole sığınıp defans yaptılar. (Allah için) Onu da çok iyi yaptılar. Tuzla’dan puansız dönen takımımızda, hafta içi kendi kendini tanıma ve çözme uğraşı vardı. Biz artık ilk yarıdaki takım değiliz. O takımdan 6-7 oyuncu ile yollarımızı ayırdık. Yaklaşık 9 yeni transfer yaptık. Bunun dışında sadece 20 gündür beraber olduğumuz oyuncu sayımız epey fazla. Bunu yapmak zorundaydık. İlk yarıda bütün maçlarda rakibi oynadığı futbolla etki altına alabilen kaliteli pas yapan ve sabırla karşı takımı hataya zorlayan bir yapımız vardı. Sol ön oyuncumuz Muhammed Gültaşlar’ın ağır sakatlığı hepimizi yıktı. Onun ardından sonra sağ önde oynayan Ulaş Yalçın’dan isteğimiz verimi alamadık ve kanatsız kuşlar gibi son beş maç bocaladık.

Devre arası bu takımı kanatlardan oynayabilecek hale getirdik. İskender Karnapoğlu gibi Tayfun Aydın gibi Melih Öztorun gibi ve lisans çıkmadığı için ismini açıklayamayacağım sağ öne süratli oynayan, orta yapan, topu iyi kullanan arkadaşlar aldık.

Biz yeni takımız. Geçen seneki grupta 2 maçta bize gol atan Derince’nin santraforu Samet Deşiş’i aldık, orta alana dünkü maçta oynayan Okan Çelik i aldık. Ve yine lisansı çıkmadığı için ismini söylemeyeceğim transferimiz var. Bunların üstüne takımın defanstaki bel kemiği Serdar Öztan’a federasyonun verdiği 2 yıllık ceza ile yine yıkıldık.15 gün önce onu yerine -bence en az onun kadar değerli- devre arası transferinde alınamayacak kadar değerli Aytaç Solunoğlu’nu aldık. Ama henüz 15 gün oldu. Yani daha çok erken. Dünkü 3-0’lık maçtan memnun olmayanlar çoğunlukta ama biz ilk yarıdaki takım değiliz ve artık daha az pas daha çok pozisyon üreten hızlı bir takım olmak için hepimiz fazla çalışıyoruz . Her dakika beraber olup birbirimizi tanımaya anlamaya çabalıyoruz. Şimdi burada takımın ilk yarıda ağırlığını kaldıran abilerine ve deneyimli kaliteli oyuncularımıza fazlaca iş düşüyor. Bu dönemi az hasarla geçip mutlu sona nasıl ulaşırız onun hesaplarını yapıyoruz.

İÇERDE HÜZÜN VARDI

İlk yarıda oynadığımız futbolu biz de beğenmedik ama artık değişim yaşanıyor, bunu hasarsız atlatıp son maçlarda nasıl bir takım olduğumuz herkes görür. Maçtan sonra sadece sahada sevindik. İçerde geçen haftanın hüznü vardı ama artık takım olma yolunda önemli mesafeler alıyoruz. Bu süreçte dün bizle olan binlerce taraftarı mutlu ettik ama hepsi yollarda çok iyi değildik dediler. İlk yarı çift santrafor oynama isteğimiz başarılı olmadı 2. yarı değişen sistemle daha iyi göründük. Çalışıp sıkıntıları çözeriz. O kalitede Teknik ekip ve o kalitede futbolcularımız var. Allah’ın yardımıyla mutlu sonu herkesten çok hak ediyoruz ve istiyoruz.”

Futbol - 12:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.