17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

İzmir Meriç’te boğuldu

Basketbol - 15 Şubat 2016 08:00 A A

Mimar Sinan Spor Salonunda Süleyman Eren Pekdoğan, Talat Mustafa Özdemir, Muhammed Murat Zafer hakem üçlüsü yönetiminde oynanan ve ikili averajda üstün olmak için Trakya Üniversitesi Meriçspor’un en az 4 farkla kazanmak zorunda olduğu maça takımlar şu kadrolarla çıktılar:

Trakya Üniversitesi Meriçspor: Arslan Terzi, Kemal Mazlum Zahra 6, Remzi Çekiç 7, Ege Solmaz 2, Muhammet Ali Bozkurt 6, Uğur Tezcan 16, Yasin Doğuş Topçu 3, Sedat Cerman 8, Tunahan Çetin, İsmail Esmeray 12, Oğuz Acar 6, Lazgin Emre Özkanlı 2

İzmir Büyükşehir Belediyesi: Batuhan Yeşilturna, Ege Yaşar 12, Güven Esmer 7, Güray Dalaman 2, Erdinç Gül 2, Aykut Ulutuğay 7, Burak Bayar, Ateş Özkaraduman, Feyyaz İrdel, Berk Canan 10, Berkay Dirier 8

Edirne’yi TB2L’de temsil eden ve düşme hattından çıkmak için en az 4 farkla kazanmak zorunda olan temsilcimiz Trakya Üniversitesi Meriçspor, ilk periyoda hızlı başladı. Özellikle pota altını iyi kullanan Meriçspor, 8-2 öne geçtikten sonra misafir takım İzmir Bşb toparlandı ve üst üste 3 üçlük atışta isabet bularak hem öne geçti hem de moral kazandı. Buna rağmen Trakya Üniversitesi Meriçspor ilk periyodu 17-13 önde kapamayı başardı.

İkinci periyotta Trakya Üniversitesi Meriçspor’un pota altındaki üstünlüğünü kıran konuk takım, Meriçspor’un 14 sayısına 19 sayıyla karşılık verdi ve takımlar devre arasında soyunma odalarına 31-32 konuk ekibin üstünlüğünde gittiler.

Üçüncü periyotta sahada muhteşem bir Meriçspor ve tel tel dökülen İzmir vardı. Periyodun ilk sayısı Meriçspor’dan geldi. MEriçsppor’un 2 sayılık basketine 2 sayılık basketle karşılık veren İzmir BŞb, periyodun geri kalanında sayı buamadı. Trakya Üniversitesi Meriçspor bu sayının ardından 26-0’lık bir seri yakaladı. Takımlar son periyoda 59-34 Trakya Üniversitesi Meriçspor’un üstünlüğünde başladılar.

Son periyotta oyunu rölantiye alan Trakya Üniversitesi Meriçspor, İzmir’in 14 sayısına 9 sayıyla karşılık verdi ve maçı 68-48 kazanmayı başardı.

Bu sonuçlar İzmir Büyükşehir Belediyesi ile puanını eşitleyen Trakya Üniversitesi Meriçspor, ikili averajda rakibini geride bırakarak düşme hattından kurtuldu.

Haber Merkezi

Basketbol - 08:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.