11° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kemer sahibini buldu

Güreş - 02 Kasım 2013 08:13 A A

 

652’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde yasaklı madde kullandığı için Ali Gürbüz’den alınan Altın Kemer İsmail Balaban’a verildi. Sarayiçi Güreş alanında düzenlenen törene Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e katıldı.  Finalde Ali Gürbüz’e yenilen Antalya Konyaaltı Belediyesi Başpehlivanı İsmail Balaban, beraberinde Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek olduğu halde Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi ziyaret etti. Makamda yapılan ziyaret sonrasında ise Sarayiçi’nde düzenlenecek olan törene geçildi.

DAVUL ZURNA EKİBİ KARŞILADI

Sarayiçi’nde Başpehlivanı Kırkpınar Davul Zurna ekibi karşıladı. Kispet’ini giyen Başpehlivan Balaban’a Altın Kemeri Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek birlikte taktı. Törende konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, “İsmail Balaban ile gurur duyuyorum. Altın Kemer’i ebedi olarak getireceğine inanıyorum” dedi.

“KEŞKE BU BURUK TÖREN OLMASAYDI”

Doping olayına çok üzüldüğünü belirten Başkan Hamdi Sedefçi, “Kırkpınar tarihinden ilk defa ebedi olarak alınan kemer geri iade edildi. Çok üzücü bir olay.  Keşke burada böyle bir töreni yaşamasaydık. Ali Gürbüz iyi bir pehlivan ve 2 yıl çabuk geçer. Çayıra tekrar döneceğine inanıyorum, hakkı ise Kemer’i yine alır. Yönetmelik gereği Kemer’i emanet olarak çok genç ve yiğit kardeşimize veriyoruz. İnşallah Altın Kemer’in edebi sahibi olur” dedi.

“BURUK SEVİNÇ YAŞIYORUM”

Altın Kemer’in takılmasından sonra açıklama yapan Başpehlivan İsmail Balaban, “Tam mutlu değilim. Buruk bir sevinç yaşıyorum. Gönül isterde ki Altın Kemer Kırkpınar’daki güreşten sonra taksaydım ama kısmet bu güne oldu. Şimdi daha çok çalışmam ve Kemer’i hak ettiğimi göstermek istiyorum. Hedefim Kemer’in ebedi sahibi olmak” dedi.

Güreş - 08:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.