10° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kupa ve madalya canavarları boş dönmedi

Güreş - 20 Aralık 2012 22:33 A A

 

 

Türkiye Güreş Federasyonu’nca Ankara’da düzenlenen Büyük Bayanlar Kulüpler arası Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasına katılan Trakya Birlik Spor Kulübü Bayan Güreş Takımı, 3 altın ve 1 bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasına 28 Kulüpten 141 sporcunun katıldığı şampiyona Atatürk Spor salonunda gerçekleştirildi. Şampiyonaya 9 sporcu ile katılan Trakya Birlik Spor Kulübü’nde 55 kiloda Leyla Metin, 59 kiloda Avrupa ve Dünya ikincisi Hafize Şahin ile 67 kiloda Burcu Örskaya finalde rakiplerini yenerek altın,  63 kiloda Sinem Topçu bronz madalya kazandı. Şampiyonada 48 kiloda Serap Çölgeçen ile 55 kiloda Özge Kuzucukdır ise Türkiye beşincisi oldu.

Takım sıralamasında ise sadece 9 sporcuyla katılan Trakya Birlik Spor Kulübü, tam 25 sporcuyla katılan İzmir Büyükşehir Belediye Spor’un ardından ikinciliği elde etti. Kahramanmaraş Kenger Spor ise üçüncü oldu.

Şampiyonada dereceye giren sporcu ve kulüplere ödülleri Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Başkan Vekili Seçkin Saruhan, Genel Sekreter Mehmet Acak tarafından verilirken, müsabakalarda Avrupa ve Dünya ikincisi Hafize Şahin’in 2009 yılında İsveç Milli Takımı adına Avrupa 2.ciliği kazandıran Ayda Erdal’ı, 67 kiloda da Burcu Örskaya’nın  bu yıl Bulgaristan Milli Takımına Avrupa Şampiyonluğu kazandıran Avcılar Belediye Spor adına yarışan Elis Filipov’u yenip altın madalya kazanmaları güreş otoriteleri tarafından takdirle karşılandı.

2013 YILINDA 3 BÜYÜK ORGANİZASYON

Trakya Birlik Spor Kulübü kadrosunda yer Alan milli güreşçilerimizi, 2013 yılında 3 büyük organizasyon bekliyor.

Buna göre, ilk organizasyon Gürcistan’da Tbilisi’de gerçekleştirilecek. Gürcistan’da 19-24 Mart tarihlerinde Büyük Bayanlar Avrupa Şampiyonası gerçekleştirilecek.

22-27 Haziran 2013 tarihinde Akdeniz Oyunları Türkiye’de yapılacak. Habil Kara, Trakya Birlik Güreş Kulübü’nün 3 güreşçisinin şimdiden Akdeniz Oyunlarında yer almasının garanti olduğunu, bir sporcunun daha kadroya dahil olma ihtimalinin de yüksek olduğunu söyledi. Ayrıca 16-22 Eylül 2013 tarihlerinde de Büyük Bayanlar Şampiyonası Budapeşte Macaristan’da yapılacak.

GÜREŞ LİGİ MART’TA BAŞLAYACAK

Türkiye 1. Bayanlar Güreş Ligi Mart ayında başlayacak.

Gazetemize açıklamalarda bulunan Habil Kara, Türkiye 1. Bayanlar Güreş Ligi’nin Mart ayında başlayacağını söyledi. Kara ayrıca Trakya Birlik Spor Kulübü olarak Mart ayında başlayacak olan Lig müsabakalarında da iddalı olduklarını sözlerine ekledi.

Güreş otoriteleri, 48 kiloda Avrupa ikincisi Serap Çölgecen, aynı kiloda Avrupa üçüncüsü Ayşete Güneş,  Dünya beşincisi Begüm Mısıratlı, 55 kiloda Avrupa ve Dünya beşincisi Leyla Metin, 59 kiloda Avrupa ve Dünya ikincisi Hafize Şahin, 63 kiloda Avrupa üçüncüsü Sinem Topçu ve 67 kiloda Avrupa ve Dünya beşincisi Burcu Örskaya’yı kadrosunda barındıran Trakya Birlik Spor Kulübü’nün ligde şampiyon olması bekleniliyor.

HABİL KARA TEKRAR MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ

Öte yandan yaklaşık 1.5 Yıl aradan sonra Habil KARA tekrar Bayan Güreş Milli Takımının başına getirildi. Kara, Sporcularına her türlü desteği veren Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rafet SEZEN’e, Trakya Birlik Genel Müdürü Sayın Adnan TEKÇE’ye ve Trakya Üniversitesi Besyo’nun Güreş Salonunu sporcularının kullanması için açan ve hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Trakya Üniversitesi BESYO Müdürü Yrd.Doç.Dr.İlhan TOKSÖZ’e Teşekkürlerini sundu.

Güreş - 22:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.