16° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

MADALYASIZ DÖNMEYEN KULÜP YAPMIŞLAR

Teaekwon-do - 24 Ağustos 2018 15:37 A A

Ankara’da 78 ilden 2600 sporcunun katılımı ile 10-15 Ağustos tarihlerinde düzenlenen Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası, son yılların en zor turnuvalarından biri oldu.

İlimizden Edirne Belediye sporcularının usta antrenör Metin eşme gözetiminde katıldığı turnuvada Edirne Belediyesi sporcusu Ege Mutlu, 41 kilogram erkekler kategorisinde 199 sporcu arasından ilk 8’e girmeyi başardı. Üst üste 6 maç yapan sporcumuzun talihsiz bir şekilde kürsüyü ve madalyayı kaçırması takımda üzüntü yarattı.

Edirne Belediyesi’nin 45 kilogramdaki sporcularından Atakan Gorça ise 214 sporcu arasında mücadele etti. Aynı gün içinde 7 maç yapan sporcu gösterdiği üstün performansla tsakım arkadaşlarını ve hocasını sevindirirken bronz madalyaya hak kazanarak kulübünün başarı listesine adını yazdırdı.

Kulüp baş antrenörü Metin Eşme gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Edirne Belediye Spor olarak ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyoruz. Sporcularımız çok sıkı antrenmanlar yapıyorlar ve bu işe gönülden bağlı olduklarını gerek müsabakalarda gerek antrenmanlarda gösteriyorlar. Elbette bu tür turnuvalarda şampiyonalarda da bunun meyvesini almak istiyorlar. Son yılların en zorlu ve katılım sayısı bakımından en kalabalık şampiyonalarından birini yaşadık. Sporcularımız bazı talihsizlikler yaşasalar da güzel sonuçlar aldılar. Yenmek yenilmek tüm sporların doğasında var. Önemli olanın yenildikten sonra daha da çalışarak bir sonraki mücadeleye daha iyi hazırlanmak olduğunun bilincinde, centilmen, zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirme çabasındayız. Bu konuda da başarılı olduğumuzu takımdaki pırıl pırıl gençlerde görüyoruz. Böylesine zorlu bir şampiyonadan ilimize madalya getirmenin sevinci içerisindeyiz. Bizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Edirne Belediye Başkanımız Sayın recep Gürkan’a teşekkür ediyoruz.”

Teaekwon-do - 15:37 A A
BENZER HABERLER