22° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Makedonya’dan bayram zaferleri

Güreş - 28 Ağustos 2018 16:37 A A

Bayram Boyunca Makedonya’da yapılan üç yağlı güreş turnuvasına katılan Şahi Spor ve Edirne Belediyesi pehlivanları ilimize madalyalarla döndüler.

Kurban Bayramı boyunca Makedonya’nın başkenti Üsküp’te iki, Kırçova şehrinde de bir yağlı güreş turnuvasına katılan Edirneli pehlivanlar aldıkları madalyalar ve gösterdikleri performanslarla alkış topladılar.

Kurban Bayramının ilk günü Makedonya’nın başkenti Üsküp’te düzenlenen Uluslar Arası Yağlı Güreş Turnuvası’na Kosova, Arnavutluk, Bosna Hersek ve Ülkemizden birçok pehlivan katıldı. İlimizden Edirne Belediyesi adına Soner Toto ve Ufuk Yanık katılırken Abdülbaki Kara ve Veysel Çolak da Şahi Spor adına güreşti. Şahi Spor Kulüp Başkanı Şamil Doğu Delen’in de önceki yıllardan güreşlerini izleyen yöre halkının ricası üzerine Şamil Doğu Delen de kispetini giyip Ermeydanına çıktı. Başpehlivanlık güreşlerinde Ülkemiz Başpehlivanlarından Hasan Zeybek, başpehlivanlıkta birinci olurken Soner Toto İkinci Şamil Doğu Delen üçüncü oldu.

İki gün sonra Kırçova şehrinin Türk köylerinden birince yapılan güreşlerde Soner Toto Başpehlivanlıkta birinci oldu. Başaltında Abdülbaki Kara ikinci, Büyük Orta’da da Ufuk Yanık birinci, Veysel Çolak üçüncü oldu.

Son olarak 26 Ağustos’ta tekrar Üsküp’te yapılan Yağlı Güreş turnuvasında Soner Toto Başta birinci, Başaltında Ufuk Yanık birinci, Büyük Ortada da Abdülbaki Kara birinci, Veysel Çolak üçüncü oldu.

Gazetemize açıklamada bulunan Şahi Spor Kulüp Başkanı Şamil Doğu Delen şunları söyledi; “Ülkemizden farklı olarak Makedonya’da Yağlı Güreş Federasyonu var. Türkiye’den gelen pehlivanlara karşı büyük ilgi var ve çok iyi misafir ediyorlar. Şimdi topluca 2 Eylül’deki Koca Yusuf güreşlerine hazırlanıyoruz. Aynı tarihte Alantepe’de de güreşler var. Keşke aynı tarihe denk gelmeseydi de ikisine de katılabilseydik. Yine de Alantepe’deki soydaşlarımızı yalnız bırakmayacağız ve oraya da bizi temsil edecek pehlivanlar göndereceğiz. Makedonya’da bize desteklerini esirgemeyen Karareşit ailesine, Uskana Spor Kulübü başkanı Fatmir Azizi’ye  ve Edirneli esnaf Cevat Işık’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Güreş - 16:37 A A
BENZER HABERLER