14° Açık
  • EURO 4.56
  • DOLAR 3.87

Marmara’nın Küçük şampiyonları belirlendi

Basketbol - 12 Şubat 2016 08:00 A A

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen ve 2015-2016 Öğrenim Yılı Faaliyet Programında bulunan Okullar Arası Basketbol Şampiyonası Marmara Grup Müsabakaları 8-9-10 Şubat tarihlerinde ilimizde oynandı.

Erkeklerde 12, kızlarda 10 ilin şampiyonlarının katıldığı grup şampiyonluğu müsabakaları oldukça heyecanlı geçti.

Trakya Üniversitesi Kırkpınar BESYO 75. Yıl Spor Salonu’nda oynana Erkek maçlarına Balıkesir: VECİHİBEY OTAOKULU BANDIRMA BALIKESİR

Bilecik: ÖZEL SEVGİ ÇİÇEĞİ ORTAOKULU MERKEZ BİLECİK
Bolu: MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU MERKEZ BOLU
Bursa: KÜKÜRTLÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI ORTAOKULU-OSMANGAZİ BURSA
Çanakkale: CEVATPAŞA ORTAOKULU MERKEZ ÇANAKKALE
İstanbul: İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL BEYLERBEYİ ORTAOKULU-ÜSKÜDAR İSTANBUL
İzmir: ÖZEL İZMİR S.E.V. ORTAOKULU KONAK-İZMİR
Kırklareli: EMRULLAH EFENDİ ORTAOKULU LÜLEBURGAZ KIRKLARELİ
Kocaeli: DEĞİRMENDERE UĞUR MUMCU ORTAOKULU- GÖLCÜK-KOCAELİ
Manisa: MİSAK-I MİLLİ ALİ ŞEFİK ORTAOKULU- AKHİSAR MANİSA
Sakarya: ADAPAZARI ÖZEL ENKA ORTAOKULU- ADAPAZARI SAKARYA
Tekirdağ: KAZANDERELİ MEMİŞ PEHLİVAN ORTAOKULU MERKEZ TEKİRDAĞ katılırken, Kredi Yurtlar Kurumu Selimiye Öğrenci yurdu Spor Salonunda oynanan Kızlar maçlarına Balıkesir: ALTINOLUK KARDEŞ ÇAVUŞOĞLU ORTAOKULU EDREMİT BALIKESİR
Bilecik: ÖZEL SEVGİ ÇİÇEĞİ ORTAOKULU MERKEZ BİLECİK
Bolu: 50.YIL İZZET BAYSAL ORTAOKULU MERKEZ BOLU
Bursa: ATATÜRK ORTAOKULU MUSTAFA KEMAL PAŞA BURSA
Çanakkale: KARABİGA MUSTAFA KEMAL PAŞA ORTAOKULU BİGA ÇANAKKALE
İstanbul: BAHARİYE ORTAOKULU KADIKÖY İSTANBUL
İzmit: ÖZEL TAKEV ORTAOKULU NARLIDERE İZMİR
Kocaeli: ŞEHİT ÜMİT BALKAN ORTAOKULU İZMİT KOCAELİ
Tekirdağ: 75.YIL CUMHURİYET ORTAOKULU MARMARA EREĞLİSİ TEKİRDAĞ
Yalova: ÇINARCIK FÜRUZAN KINAL ORTAOKULU ÇINARCIK YALOVA katıldı.
Ülkemizde Basketbolun geleceği için umut vaad eden görüntülerin yer aldığı maçların sonucunda Erkeklerde A Grubu’nda İstanbul İTÜ Geliştirme Vakfı Özel BeylerBeyi Orta Okulu, B Grubu’nda Tekirdağ Kazandereli Memiş Pehlivan Orta Okulu, C Grubu’nda ise Balıkesir Vecihibey Orta Okulu şampiyon oldu.
Kızlarda ise A Grubu’nda İstanbul Bahariye Orta Okulu, B Grubu’nda Çanakkale Mustafa Kemal Orta Okulu, C Grubu’nda ise Bilecik 50. Yıl. Baysal Orta Okulu şampiyon oldu.
Gruplarında şampiyon olan takımların sporcularına, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Spor Koodinatörü Şaban Arda Şube Müdürü ile Spor Şube Müdürü Murat Ulaştır tarafından madalya ve başarı belgesi verildi.
Basketbol - 08:00 A A
BENZER HABERLER