Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Milli takım için ter döktüler

Futbol - 16 Haziran 2016 08:02 A A

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Trakya ve İstanbul Bölgesi Teknik Sorumlusu Kamil Doygun ve ekibi, küçük yaş gruplarında Milli Takım Altyapı Seçmeleri projesi kapsamında ilimizde de 30 küçük futbolcuyu izledi. 2003 ve 2004 doğumlu sporculardan oluşan karma takımları izlerken basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Doygun her ilin farklı yaş gruplarında bir karma takımının olması gerektiğini belirtirken, altyapılarda görev yapan antrenörlere de seminerlere katılım göstererek kendilerini geliştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

 

Doygun, Trakya’dan yetenekli futbolcuların yetiştiğini söyleyerek başladığı sözlerine şöyle devam etti: “Türk futboluna ve milli takıma oyuncu vermeyi amaçlıyoruz. Daha önce yaptığımız seçmelerde Uzunköprüspor’dan Umut Güçsüz ve Çorlu’dan Mert Aslan Alp’i kadromuza aldık ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun Afyon’da yapmış olduğu turnuvada namağlup şampiyon olduk. Şu anda Türkiye’yi Moldova’da temsil etme hakkına sahip olduk. Yetenekleri yerinde görüp, tespit ediyoruz. Çorlu’daki seçmeler çok güzel geçti, Edirne’den de yetenekli futbolcular bulmayı umuyoruz.”

 

Türk futboluna gençleri kazandırmayı amaçladıklarını vurgulayan Doygun, konuşmasına şöyle devam etti: “Şu an milli takımda 2002 doğumlular oynuyor. Önümüzdeki sezon ise bugün seçtiğimiz evlatlar alacak görevi. İnşallah Edirne’den de yetenekli futbolcuları buluruz. Ülke futboluna kazandırırız ve bunun sevincini yaşarız. Trakya’nın potansiyelini biliyorum. Dört, beş yıldır önem veriyorum buraya. Buraları çok iyi tarıyoruz. Buradan Kırklareli’ne gideceğiz. Orada da milli takım seçmelerine futbolcu seçerek İstanbul’a davet edeceğiz. Amacımız Türk futboluna bu gençleri kazandırmaktır. Küçük yaş gruplarında çalışan antrenör arkadaşlarımız kendisini geliştirmelidir. Futbol dünyanın her yerinde gelişerek ilerliyor. Biz de bu gelişime ayak uydurarak kendimizi göstermeliyiz. Oyuncularımıza bazı illerde çocuklara yaklaşım olarak, eğitim olarak iyi davranmıyorlar. Yetenek var ama onları daha çok geliştirecek yetenekli hocaların bu çocuklarla beraber olması gerekiyor. Çocuklarımız gelişecek ki ülke futboluna katkıda bulunabilsin. Futbolla ilgili yenilikler, seminerler ve kurslar takip edilmelidir çünkü futbol gelişti. Alt yapıda yer alacak tecrübeli hocaların Türk futboluna daha çok katkı sağlayacağını düşünüyorum.”

Futbol - 08:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.