24° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Mimar Sinan’da voleybol fırtınası sürüyor

Voleybol - 26 Haziran 2016 08:23 A A

Mimar Sinan Spor Salonu’nda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce organize edilen Kurumlar arası Voleybol Turnuvası Ramazan Kupası maçları nefes kesmeye devam ediyor. Önceki akşam iftardan sonra oynanan ilk maçta merak edilen Ziraat Bankası ile kadrosunda barındırdığı Edirne Voleybolunun tecrübeli isimleriyle dikkat çeken Kırcasalih Madenspor karşı karşıya geldi.

Takımlar sahaya şu kadrolarla çıktılar:

Kırcasalih Madenspor: Raif Bozkuş, Fahri Terzi, Cengiz Çim, Enis Girgin, Fatih Işık, Cevdet Çetin, Gökhan Erbek, Caner Bozkuş, Özgür Cermen, Tuba Bilgin, Zübeyde Durmuşoğlu, Burak Apo, Gürkan Çiçekbilek, Gürol Terzi

Ziraat Bankası: Mehmet Dörtler, İsmail Arı, Berkay İmrah, Memduh Eser, Sebahattin Balcı, Ferdi Yenilmez, Cem Aydı, İzzet Karadallı

Maça Madenspor hızlı başladı. İlk teknik molaya üstün giren ekip, Tecrübeli antrenör Fahri Terzi’nin pasörlüğü ve Enis’in smaçlarıyla rakibi karşısında üstünlük sağladı.  Rakibin hücumlarını da çiftli bloklarla engelleyen Madenspor, ikinci teknik molaya da 16-12 önde girdi. Fatih Işık ve Cengiz Çim’in smaçlarıyla etkili olan Madenspor, skoru 22-16’ya getirdiğinde Ziraat Bankası ikinci mola hakkını kullandı. Bu molanın ardından Madenspor’da oluşan rehavetin de yardımıyla Ziraat Bankası farkı kapatarak skoru 22-21’e taşıdı. Bu dakikada kurt antrenör Raif Bozkuş kenarda sakladığı 90’lı yılların yıldız voleybolcularından Cevdet Çetin’i oyna aldı. Cevdet’in sahaya girmesiyle hücum hattı iyice güçlenen Madenspor ilk seti 25-22 kazandı.

İkinci sette Madenspor, Cevdet Çetin’in yanı sıra ilk yarıda kenarda dinlenen ve senelerce değişik kulüplerle 3. lig tecrübesi bulunan Tuba Bilgin’i sahaya sürdü.

İlk sette yaşanan kazayı tekrarlamak istemeyen Madenspor bu sette rakibine nefes aldırmadı. İlk teknik molaya üstün giren ekip skoru 12-7’ye taşıyınca Ziraat Bankası’nın ilk molası geldi. Ancak mola takımın toparlanmasına yetmedi. İkinci teknik molaya da takımlar Madenspor’un 16-7’lik üstünlüğüyle girdiler. Tuba, Gürol, Enis, Cengiz ve Cevdet2in etkili hücumlarına bir türlü çare bulamayan ve hücumları sürekli çiftli bloklarla engellenen Ziraat Bankası setin geri kalanında da bir varlık gösteremedi ve Madenspor bu seti de 25-12 önde kapadı. İlk maçında iyi bir performans sergileyen Madenspor, 2-0’lık galibiyeti hanesine yazdırırken rakiplerine de gözdağı verdi. Kırcasalih Madenspor Pazartesi akşamı Saat 21:30’da kadrosunu transferlerle güçlendiren Gençlik Spor’la karşılaşacak.

GÜÇ KAYBEDEN TURKCELL, PASÖRLÜ OLMUKSAN’A MAĞLUP

Günün ikinci maçında ilk iki maçını da kaybeden Turkcell Global Çağrı Merkezi ile Olmuksan karşılaştı. Takımar sahaya şu kadrolarla çıktılar:

Turkcell Global: Sercan Ergül, Nuray Atlı, İbrahim Zelova, Devrim Zımba, Ahmet Dikbıyık, Elif Uluağaç, Mehmet Yıldız, Berkay Kefil, Harun Eren, Cevat Alkan

Olmuksan: Şevket İnan, Ahmet Sivri, Seyhun Göktaş, Tuğcan Gercüs, Doğan Ertaç, Barış Ertaç

Dengeli güçleriyle oldukça çekişmeli bir maç ortaya koyması beklenen takımlardan Turkcell Global’in başarılı smaçörü Önder Tekçi’nin eksikliği takımın hücum gücünü ciddi anlamda düşürdü. Bunu yanında ilk iki maçını da pasör eksikliğinden kaynaklanan sıkıntılarla kaybeden Olmuksan, Şevket İnan’ın maç olmayan günlerde sıkı çalışarak pasörlüğü üstlenmesiyle hücumunu güçlendirdi.

Bu şartlar altında başlayan maçın ilk setinde kafa kafaya mücadele ilk teknik molaya kadar sürdü. 6-6’da son olarak skorun eşitlenmesinin ardından Olmuksan lehine işlemeye başladı. İkinci teknik molaya kadar farkı iyice açan Olmuksan, ikinci teknik molaya 16-11 önde girdi. Turkcell Global’in tüm çabasına rağmen üstünlüğünü koruyan Olmuksan, Seyhun ve Tuğcan’ın etkili hücumlarıyla skoru 22-16’ya kadar getirdi. Bu skorda mola alan Turkcell Global, Olmuksan’ın hızını kesemedi ve ilk seti 25-18 kaybetti.

İlk seti kaybetmenin moralsizliğiyle ikinci sete başlayan Turkcell Global, Olmuksan karşısında ikinci sette de yeteri kadar baskı kuramadı. Olmuksan ikinci seti de 25-15 kazanarak grupta 3.’lüğü elde etti.

Voleybol - 08:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.