16° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

O şimdi yüzüyor

Yüzme - 09 Şubat 2013 12:50 A A

 

 

Şimdi haftanın 4 günü antrenörünün desteğiyle yarı olimpik havuzda tek başına yüzen Özge’nin hedefi Engelliler Yüzme Şampiyonası’na katılarak Türkiye Şampiyonu olabilmek.

‘Spina Bifida’ (embriyolojik yaşamda omiriliğin kapanması) ve ‘Hidrosefali’ (beyinde su toplanması) hastalıkları nedeniyle doğuştan bedensel engelli olarak dünyaya gelen emekli baba Nezih ve ev kadını anne Sevim Üstün’ün iki kızından biri olan Edirne İlhami Ertem Lisesi son sınıf öğrencisi Özge Üstün, 1,5 yıl önce annesinin isteğiyle yüzmeye başladı. Haftanın 4 günü Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’e bağlı yarı olimpik Fatih Sultan Mehmet Kapalı Yüzme Havuzu’na annesinin yardımıyla tekerlekli sandalye ile gelen Özge Üstün, tekerlekli sandalyesini havuz kenarına bıraktıktan sonra yüzme eğitmeni Canan Zeren Üstev’in kontrolünde havuzda yüzüyor.

KENDİMİ ÖZGÜR HİSSEDİYORUM

Kendisini yüzerken çok özgür ve mutlu hissettiğini belirten Özge Üstün, “Yüzmeye başladığım zaman beynimdeki herşey siliniyor. Kendimi çok mutlu hissediyorum. Gayet iyiyim. Amacım Türkiye Şampiyonu olmak ve ardından Avrupa Şampiyonası’na gitmek istiyorum. Ailemle birlikte bütün zorlukları beraber aşıyoruz. Yüzmeye başladıktan sonra hayatım değişti, yüzüm daha çok gülmeye başladı. Şimdi dünyaya sımsıkı tutunuyorum. İnşallah iyi bir dalgıç da olacağım” dedi.

Kızının doğuştan bedensel engelli olarak dünyaya geldiğini belirten anne Sevim Üstün, “Kızımın yaşayacağına kimse inanmadı. Çok mücadele ettik ve kızım şu an gayet iyi. Kızımın yüzme öğrenmesini çok istiyordum. Herşeyi başaracağından emindim. Kızım da beni kırmadı ve yüzmeye başladı. Şimdi gayet iyi bir yüzücü oldu. Yüzerken kendini çok mutlu ve özgür hissediyor. Haftanın 4 günü yüzmeye gidiyor. Ayrıca okul ve dershane eğitimleri de sürüyor. Kızımdan şampiyonluklar bekliyorum” diye konuştu.

Yüzme - 12:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.