19° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

“Parasız olmuyor” – Video Haber

Basketbol - 10 Şubat 2016 11:05 A A

Türkiye Bayanlar Basketbol 1. Liginde düşmeme mücadelesi veren Edirne Belediyesi Edirnespor Bayan Basket Kulübü Başkanı Murat Boyacıoğlu, en büyük sorunun para olduğunu söyledi. 1 nci Lige çıktıklarını kendilerine ligde kalmanın asıl şartlarından birinin yüksek bütçe olduğunun söylendiğini belirten Boyacıoğlu, “ Geldiğimiz noktada görüyoruz ki ligde kalmanın ve başarıyı yakalamanın en önemli göstergesi yüksek bütçeler” dedi.
Ligin en düşük bütçeli takımlarından olan Bayan Basket takımımıza en büyük destek Edirne Belediyesinden geliyor. Maddi ve manevi olarak kulübe sahip çıkan Edirne Belediyesi, şartları zorlamasına rağmen ekonomik anlamda yeterli bütçeyi sağlayamıyor.
“PARA KONUŞTU”
Son zamanlarda yaşananların gerçekleri ortaya çıkardığını belirten Başkan Boyacıoğlu, “İki sene önce takımımızı Edremit’te oynanan maçlarda birinci lige çıkarırken, maçları menajerlerde izliyordu. Yabancı bir menajer yanıma geldi ve dedi ki ‘Çok çalışmışsınız ve güzel bir gazla takımı birinci lige çıkarıyorsunuz. Ama birinci lige çıktığın zaman para konuşur” Bunu geçen sene de yaşadık, geçen yılı da borçlu kapamıştık. Ama Avrupa Kupası hakkını kazanmıştık ve Play Off oynamıştık. Bu sene 3 kulvarda savaştık ve geçen yıl gibi değil, daha küçük bir bütçe ile bunları yaptık. Ama maalesef para konuşur kelimesini daha iyi anladık. 4 oyuncunun sözleşmesini fesih ettik ve bir oyuncu alabildik. Antrenmanları erkek takımında gelen kardeşlerimiz ile devam ediyoruz. Zor günler, düştük mü? Düşmedik ama zor günler geçiriyoruz. Türkiye Kadınlar Basketbol liginin en düşük bütçeli takımıyız. Samsun Basketbol son yaptığı transferler ile önümüze geçti. Orduspor’da parasal olarak bizimle aynı. Zaten yerimizden belli. Mücadeleye devam ediyoruz. Maalesef kulübümüzde yanlış işlerde olabilir. Örnek olarak Parasızlık nedeni ile transfer yapamadık. Bu olayda bir yere kadar taşıyabiliyorsunuz, o andan sonra teslim oluyorsunuz. Hiçbir şekilde gemiyi terk etmiyoruz, son dakikaya kadar savaşacağız. Hiçbir yardımı Edirne’de bulamadık. Ne sivil örgütlerinden, ne kurumlardan. En büyük destek Edirne belediyesinden. Ödediğimiz maaş, sigorta, ev kiraları, deplasman maçları büyük bir bütçe oluşturuyor.. Unutulmasın bu Kulüp Trakya’nın tek profesyonel ve birinci ligde mücadele eden kulübü. Sadece menajerlere verilen para 150 bin lira. Ev kiraları 100 bin lira, SSK, stopaj 100 bin. Birinci ligde mücadele etmenin faturası 2.5 milyon lira. En az borçlu kulüplerden bir tanesiyiz. Hocamızla yolları ayırdık. Hocamızda, bir enerji ve hava değişikliği olmasını düşündüğü için beraberce yolları ayırdık. Kendisi adam gibi adamdır. Hakan hocamıza teşekkür ediyorum. “ dedi.
“HER ŞEY BİTMEDİ”
Kalan maçlarında mücadeleye devam edeceklerini belirten Boyacıoğlu, “Şu anda Edirne’de 2 profesyonel takım var gibi görünüyor ve Edirne bunu kaldıramıyor. Bununla birlikte Federasyon nezdinde gerekli kulisleri yapamıyoruz. Her şeye rağmen geri dönmüyor ve mücadeleye devam diyoruz” diyerek, Tribünlerin dolu olduğunu ve taraftara güvendiğini belirten Boyacıoğlu, hiçbir takımın böylesine coşkulu bir taraftarı olmadığını belirterek, teşekkür etti.

Basketbol - 11:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.