10° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Periler Edirne’yi yine sevince boğdu

Basketbol - 13 Ocak 2013 23:40 A A

Edirne’nin Bayan Basketbol takımı Edirnespor Basket, TKB2L’deki şampiyonluk yürüyüşüne koşar adım devam ediyor.

Mimar Sinan Spor Salonu’nda Niğde Türk Telekom’u misafir eden Periler, sahadan 97-22 galip ayrılmayı başardı.

Takımlar sahaya şu kadrolarla çıktılar:

Edirnespor Basket: Nihan Demirkol 12, N.Ceylan Emre 11, Halime Uykan 11, Yasemin İbek 8, Banu Toker 4, Buğçe Nehir 4, Havva Gülle 1, Deniz Doğan 8, Susan Marie Lester 16, Kübra Dicle 9, Ayşe Pelin Gürçavdı 13, Gamze Karataş.

Niğde Türk Telekom: Şaziye Uğurlu, Pelin Eşsiz, Nezihat Balaban, Esra Özden, Gülcan Çabuk3, Nevriye Özbinar 4, Semra Akdemir, Saliha Bilen 11, Kübra Arslan, Sümeyra Bayhan 4.

Edirnespor’da taraftarın önünde ilk kez forma giyen Amerikalı yeni transfer Susan Marie Lester 16 sayı ile takımının ve maçın en skorer oyuncusu olurken Lester’i 13 sayı ile Pelin Gürçavdı, 12 sayı ile Nihan Demirkol, 11’er sayı ile N.Ceylan Emre ve Nebahat Uykan izlediler. Konuk ekibin en skorer oyuncusu, takımın yaptığı toplam sayının yarısını yapan  Saliha Bilen oldu. Bilen 11 sayı ile oynadı.

Edirnespor, bu sezon  en kalabalık seyirci topluluğu önünde (500 dolayında seyirci vardı) maça çok etkili başladı ve 21-0’lık bir seri ile rakibine nefes bile aldırmadı. Niğde Türk Telekom’a potayı göstermeyen Edirnespor ilk periyotu 27-4 önde kapadı.

İkinci periyotta da etkili savunmasını artıran Edirne ekibi periyotun ilk 5 dakikasında rakibinin tek sayı bile üretmesine izin vermedi. İlk 5 dakika Edirnespor’un 8-0 Edirnespor üstünlüğünde geçildi. Daha sonraki dakikalarda  Edirnespor rakibi karşısında 22-2’lik bir skor yakalayınca maçın ilk devresi Edirnespor’un 57-6’lık üstünlüğünde sona erdi.

Üçüncü periyot Edirnespor açısından biraz kısır geçti ve  bu periyotta Edirnespor 15, Niğde Türk Telekom 9 sayı buldular ve final periyotuna 72-15  Edirnespor üstünlüğünde girildi.

Son periyotta da aynı savunma anlayışını devam ettiren Edirnespor hücum organizasyonlarından da istediği sayıları bulunca maç 97-22 ev sahibi ekip üstünlüğünde sona erdi.

Genç 22’liler ve Batı Kale  taraftar grupları maç boyunca yaptıkları tezahüratlarla Mimar Sinan Spor Salonu’nu adeta cehenneme çevirdiler. Edirne Basketbol Taraftarlar Derneği üyesi bir otobüs taraftar da maçın ilk yarısında salonda yerlerini alarak Edirnenin Perileri’ne destek verdiler ve daha sonra İstanbul’daki Fenerbahçe-Olin Edirne maçına hareket ettiler.

Maç sonrası yapılan Basın toplantısında Edirnespor antrenörü Mert Köprücü kendileri açısından galibiyetin önemli olduğunu belirtirken “Rakibimiz son sırada yer alsa ve hiç galibiyeti bulunmasa da bu maç bizim için önemliydi. Tamamen Niğdeli gençlerden oluşturulmuş ve yaş ortalaması çok genç bir takım. Ellerinden gelen mücadeleyi sahaya yansıttılar. Onları da kutluyorum. Galip geldik ve  yolumuza istediğimiz biçimde devam ediyoruz. Bence artık grupta sıralama değişmeyecek. Sanıyorum grubu ikinci bitireceğiz ve 6’lı gruplara bu sıralamayla gireceğiz. Burada oynayacağımız 10 maçımız olacak ve Final-6’ya kalıp hedefimize ulaşmak istiyoruz. Taraftara ve seyirciye gelince; bu sezon ki en kalabalık maçımızda herkese, özellikle de maç boyunca hiç durmayan taraftar gruplarımıza teşekkür ediyorum. Ama bizim seyircimizin daha da çok olması gerekiyor. Olin Edirne’nin maçlarına giden basketbolseverlerin bizim maçlarımıza da gelmesini çok istiyorum. Onların desteği oyuncularımızı daha çok motive edecektir. Ama ben Çankaya Üniversitesi ile Edirne’de oynayacağımız maçta hak ettiğimiz seyirci sayısına ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Basın toplantısına katılan Edirnespor oyuncusu Kübra Dicle ise “Çok iyi savunma yaptık. Arkadaşlarımız kutluyorum. Taraftarlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Hedefimize ilerliyoruz” dedi.

Niğde Türk Telekom koçu Galip Baysal çok genç bir takım olduklarını belirterek “Yaş ortalamamız 15, 5 ve tüm oyuncularımız Niğdeli. Bizin için maçın sonucunun hiç önemi yok. Biz önümüzdeki sezona hazırlanıyoruz ve hedeflerimizi ona göre belirliyoruz. Seneye 1. Lig hedefiyle oynamak istiyoruz. Bir diğer amacımız da Türk basketboluna oyuncular yetiştirmek. Bugün ki maçın sonucu ne olursa olsun oyuncularımın sahaya yansıttıkları performanstan memnunum. Edirnespor’da yaptı savunmayla, doğru basketbol oyunuyla bize çok önemli bir katkı yaptı ve oyuncularım savunması sağlam bir takım karşısında nasıl oynanması gerektiğini yaşayarak gördüler. Edirnespor ‘a ayrıca teşekkür ediyorum. Ayrıca maçta çok güzel bir seyirci atmosferi vardı. Lig sonuncusu ile oynayan takımlarının maçına bu kadar çok seyirci geliyorsa bu çok güzel bir şey. Salon sporlarına verilen bu değer beni memnun ediyor. Edirne’nin adı bu yolla daha fazla duyulacaktır” dedi.

Toplantıya katılan ve takımına 11 sayı kazandıran Niğde Türk Telekom’un Lise 2 öğrencisi olan oyuncusu Saliha Bilen ise “Bizim için iyi bir maç oldu. Tecrübemizi artırdık. Çok şeyler kazandığımızı düşünüyorum” dedi.

Basketbol - 23:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.