Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Periler Fenerbahçe’ye (hakeme rağmen) iyi direndi

Basketbol - 25 Aralık 2017 17:41 A A

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde ilimizi temsil eden Edirne Belediyesi Edirnespor Mimar Sinan Spor Salonu’nda kendi seyircisi önünde Fenerbahçe Gelişim’i konuk etti.

Ligdeki kötü gidişe dur demek için Fenerbahçe A takımından takviye alan Fenerbahçe Gelişim, bu takviyelerle ev sahibi Edirnespor karşısında avantaj sağladı.

TKBL’nin 14.hafta karşılaşmasında takımlar sahaya şu kadrolarla çıktılar:

Edirne Belediyesi Edirnespor: Kader Çavdar, Tuana Tuner, Seda Öztürk, Betül Kalfalı, Ceren Ataman, Birgül Aktaş, Özlem Yenidünya, Yağmur Bul, İrem Kikiler, Aslı Kutay, Moly Schlemer.

Fenerbahçe Gelişim: Dugdu Özen, Doğa Adıcan, Melisa Korkmaz, Ecem Erk, Merve Arıcı, Aybüke Yeşil, D. Bengisu Alper, Şevval Gül, Gülcan Aydoğmuş, Denüz Eymür, Tilbe Şenyürek, Pelin Derya Bilgiç

Tribünlerin oldukça dolduğu maçta binden fazla Edirneli’nin yanı sıra 250 civarında da Fenerbahçe taraftarı tribünlerde yerini aldı.

Maçın başlamasıyla Edirnesporun konsantrasyonunun zirvesinde bir görüntü sergilemesi tribünleri heyecanlandırdı. 3 maçtır kazanamayan Edirnespor, bu maçı kazanarak taraftarlarını mutlu etmeyi hedeflerken;  bir hakemin hatasına itiraz eden Edirnespor’un teknik faul kararıyla cezlandırılması ortamı bir anda gerdi. İlk periyot boyunca hakemin ters kararları sürerken ilk periyodun son saniyesinde İram Kikiler’in sayısını aynı hakemin geçersiz sayması Edirnespor’un gardını iyice düşürdü. Morali ve konsantrasyonu bozulan Edirne Belediyesi Edirnespor, ilk periyodu 19-22 geride kapattı.

İkinci periyotta sahadaki üstünlüğünü temsilcimize iyice kabul ettiren Fenerbahçe Gelişim, A takımdan aldığı destekle de güçlenen kadrosunun üstün performansıyla 26 sayı kaydetti. Edirnespor bu periyotta sadece 12 sayı kaydedebildi ve takımlar soyunma odalarına Fenerbahçe’nin 31-48 üstünlüğüyle gitti. Maçın ikinci yarısında da Fenerbahçe’nin üstünlüğü süğrerken A takımdan takviye olarak gelen sporcuların kaydettiği 62 sayı Edirnespor’un sonunu hazırladı.

Maç 71-93 Edirnespor’un mağlubiyetiyle sona ererken maç ile ilgili kulislerde en çok hakem hataları ve Fenerbahçe Gelişim’in takviyeleri konuşuldu. Edirneli taraftarlar takımın Fenerbahçe A takımından takviyeli, A milli takımda da yer bulan sporcularla takviyeli bir kadroya karşı hakeme rağmen verdiği mücadeleden memnun oldukları görüldü.

Basketbol - 17:41 A A
BENZER HABERLER