11° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Perilere ballı kura

Basketbol - 20 Şubat 2013 20:17 A A

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’nde normal sezonun hafta sonunda oynanan maçlarla sona ermesinin ardından dün İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yapılan 2.Tur maçları kura çekimi sonucunda Edirnespor Kadın Basketbol Takımı E Grubu’nda yer aldı. 6 takımdan oluşan E-Grubunda Edirnespor’un rakipleri; Altay Konak Belediye, Bursa BŞB, İzmir BŞB, Balçova Belediye ve Burhaniye Belediye takımları yer aldılar.

Perilerin rakiplerinden Altay Konak Belediye A-Grubunu lider olarak bitirirken, Bursa BŞB B-Grubu üçüncüsü, İzmir BŞB B-Grubu dördüncüsü, Balçova Belediye C-Grubu beşincisi ve Burhaniye Belediye’de B-Grubu altıncısı olmuşlardı.

Edirnespor Kadın Basketbol Takımı ilk maçını 24 Şubat Pazar günü Edirne Mimar Sinan Spor Salonu’nda Balçova Belediyesi ile oynayacak.  Normal sezonda Edirnespor’la aynı grupta yer alan Balçova Belediyesi oynanan her iki karşılaşmada da Potanın Edirneli Perileri’ne mağlup olmuştu.

Deplasmanlı lig usulüne göre oynanacak 2.Tur müsabakalarında 10 maç yapılacak ve 3 grupta 18 takımın mücadele edeceği ikinci turun ardından gruplarında ilk iki sırayı alacak takımlar 6’lı finallerde oynama hakkını elde edecekler. Tek devreli lig usulüne göre bir şehirde oynanacak final grubunun sonunda ise TKBL’ye yükselecek 2 takım belli olacak.

Kura çekiminden sonra bir açıklama yapan Edirnespor Kadın Basketbol Takımı Menajeri Engin Gönültaş “Denk bir kura çekimi oldu. Deplasmanlar nispeten yakın sayılır. Birinci lig hedefimiz artarak devam ediyor ve gruptan ilk iki takım arasına kalıp 6’li Final’e kalacağımıza inancımız tam. Şimdi tüm taraftarlarımızdan kadın basketbol takımlarını daha fazla desteklemelerini istiyoruz. Hep birlikte hedefimize ulaşacağız” dedi.

 

 

Basketbol - 20:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.