Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Potada Liselerin kralları belli olacak

Basketbol - 01 Mart 2016 08:00 A A

9 ve 10. sınıflardan oluşan B kategorisi il şampiyonluğunun sona ermesinin ardından 11 ve 12. sınıf öğrencilerinden oluşan A kategorisi takımları dün parkeyle buluştu. Kredi Yurtlar Kurumu Selimiye Öğrenci Yurdu Spor Salonu’nda başlayan müsabakalarda 7 okul iki grupta mücadele ediyor. A Grubunda Edirne Anadolu Lisesi(Yıldırım), Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İlhami Ertem Anadolu Lisesi ve Özel Doğa Koleji yer alıyor. B Grubunda ise Özel Edirne Bahçeşehir Koleji, Edirne Sosyal Bilimler Lisesi ve Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi mücadele ediyor.

Şampiyonanın açılış maçında A Grubunda Edirne Anadolu Lisesi ile Doğa Koleji karşılaştı. Turnuvanın favori takımlarından Doğa Koleji, maçı 52-94 kazandı. Edirne Anadolu Lisesi’nin ise son yıllardaki performansından uzak görüntüsü izleyenleri hayal kırıklığına uğrattı.

Günün ikinci maçında da A grubundan Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Lisesi ile İlhami Ertem Anadolu Lisesi karşılaştı. Maç Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 77-53’lük galibiyetiyle sonuçlandı.

Günün son maçı B Grubundan Bahçeşehir Koleji ile Edirne Sosyal Bilimler Anadolu Lisesi arasında oynandı. Bu maçta iki takım da savunmaya öncelik verince fazla sayı çıkmadı. Maçı Bahçeşehir Koleji 42-31 kazandı.

Kredi Yurtlar Kurumu Selimiye Öğrenci Yurdu Spor Salonu’nda yarın yine A grubunda 2, B Grubunda 1 maç var. A Grubunda Edirne Anadolu Lisesi (Yıldırım) ile İlhami Ertem Anadolu Lisesi karşılaşacak. İkinci maç Doğa Koleji ile Emel Ögür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında oynanacak. Son maçta ise B Grubunda Süleyman Demirel Fen Lisesi ile Bahçeşehir Koleji galibiyet için mücadele edecek.

Grup maçları sona erdikten sonra gruplarında ilk ikiye giren takımlar çapraz eşleşerek İl yarı finallerinde merkez ilçeyi temsil edecek takımlar belirlenecek.

Basketbol - 08:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.