11° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Potanın gençleri sahada

Basketbol - 21 Kasım 2018 09:00 A A

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ortaklaşa düzenlenen Okullar Arası Gençler A Kategorisi Basketbol İl Şampiyonluğu maçları geçtiğimiz hafta başladı.

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ortaklaşa düzenlenen Okullar Arası Gençler A Kategorisi Basketbol İl Şampiyonluğu maçları Mimar Sinan Spor Salonu’nda başladı.

Genç Kızlar A Kategorisi Merkez İlçede tek grupta 4 takımla oynanıyor.  İlçelerdeki okullardan bu yıl katılım yok.

Sosyal Bilimler Lisesi, Emel Özgür Subaşıay MTAL, İlhami Ertem Anadolu Lisesi ve80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin katılım gösterdiği şampiyonanın ilk maçı 19 Kasım’da Sosyal Bilimler Lisesi ile 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi arasında oynandı. Maçı 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi 32-42 kazandı. 20 Kasım tarihinde Mimar Sinan Spor Salonu’nda Emel Özgür Subaşıay MTAL ile grubun en güçlü ismi olan İlhami Ertem Anadolu Lisesi karşılaştı. Maçın başından itibaren oyuna ağırlığını koyan ve rakibine üstünlüğünü kabul ettiren İlhami Ertem Anadolu Lisesi, sahadan 26-88 gibi farklı bir skorla galip ayrıldı.

Dün oynanan iki karşılaşmada ise alınan sonuçlar İlhami Ertem Anadolu Lisesi’ni şampiyonluğa bir adım daha yaklaştırdı. Saat 11:00’da başlayan maçta Sosyal Bilimler Lisesi’ni 24-54 mağlup eden İlhami Ertem Anadolu Lisesi, 5 Aralık tarihinde oynayacağı son maçtan önce sayı averajıyla liderlik koltuğuna oturdu.

Dün oynanan ikinci maç İlhami Ertem’in en güçlü rakibi ve puan ortağı 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile Emel Özgür Subaşıay MTAL arasındaydı. 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi rakibini 61-46 mağlup ederek puanını İlhami Ertem’le eşitledi ancak averajla ikinci sıradaki yerini aldı.

5 Aralık günü grubun son iki maçı oynanacak. İlhami Ertem Anadolu Lisesi ile  80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi arasında oynanacak olan karşılaşma aynı zamanda final niteliği taşıyacak.

ERKEKLERDE DSİ FIRTINASI

Genç Erkekler A Kategorisi maçlarında kadrolarında DSİ Spor oyuncularını bulunduran Bahçeşlehir Koleji ve Sınav Temel Lisesi, şampiyonluğun en güçlü iki adayı olduklarını gösterdiler.

Genç erkekler a Kategorisi 3’er takımlı iki grup Merkez İlçe’den, 5 takımlı bir grup da Keşan’dan olmak üzere üç gruptan oluşuyor.

A Grubunda Sınav Temel Lisesi, Edirne Lisesi ve Süleyman Demirel Fen Lisesi; B Grubunda Bahçeşehir Koleji, Beykent Koleji ve Emel Özgür Subaşıay MTAL bulunuyor.

Maçları Keşan’da oynana C Grubunda ise Keşan Fen Lisesi, Keşan Özel Uğur Anadolu Lisesi, Keşan İlhami Ertem MTAL, Keşan Özel Final Temel Lisesi ve Keşan Anadolu Lisesi bulunuyor.

19 Kasım tarihinde oynanan iki maçta Sınav Temel Lisesi, Edirne Lisesi’ni 118-47; Bahçeşehir Koleji de Beykent Koleji’ni 88-64 mağlup etmeyi başardı.

20 Kasım tarihindeki maçlarda Keşan Özel Uğur Anadolu Lisesi, Keşan İlhami Ertem MTAL’i 79-25; Bahçeşehir Koleji, Emel Özgür Subaşıay MTAL’i 101-49; Keşan Fen Lisesi, Keşan Özel Final Temel Lisesi’ni 90-57 mağlup ederken en farklı galibiyet Sınav Temel Lisesi’nden Süleyman Demirel Fen Lisesi’ne karşı 114-39’luk skorla geldi.

22 Kasım’da Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynanan Edirne Lisesi- Süleyman Demirel Fen Lisesi maçında Süleyman Demiral Fen Lisesi 87-59’luk galibiyetle ayrılırken Beykent Koleji de Emel Özgür Subaşıay MTAL’i 117-54 mağlup etmeyi başardı.

26 Kasım Pazartesi günü Keşan’daki c grubunda grup maçları devam ederken A ve B Gruplarında ilk ikiye giren takımlar arasında çapraz eşleşme ile çeyrek final mücadeleleri oynanacak.

Basketbol - 09:00 A A
BENZER HABERLER