36° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ramazan Kupası kıran kırana sürüyor

Voleybol - 24 Haziran 2016 08:15 A A

Genç yeteneklerle tecrübeli eski sporcuların bir araya geldiği Kurumlar Arası Ramazan Kupası Voleybol Turnuvası son derece çekişmeli maçlarla Mimar Sinan Spor Salonu’nda devam ediyor. İlk maçlardaki yüksek kalite, ikinci maçlardaki seyirci sayısını olumlu etkiledi.

Önceki gece iftardan sonra başlayan ikinci gece maçlarının ilkinde pasör sıkıntısı çeken Olmuksan ile Volkan Özer Spor karşı karşıya geldi.

Takımlar sahaya şu kadrolarla çıktılar:

Volkan Özer Spor: Volkan Özer, Umut Koka, Melike Cıynaklı, Özlem Erdoğan, Elif Girdi, Uğurcan Sugetir, Sedat Cerman, Emre Çekiç, Hakan Özer

Olmuksan: Şevket İnan, Ahmet Sivri, Seyhun Göktaş, Mustafa Tuğcan Gercüş, Güray Dalakkaya, Erhan Akgün, Yunus Getir

İlk maçta pasör sıkıntısı çeken Olmuksan’ın tecrübeli oyuncusu Seyhun Göktaş’ın bu görevi zaman zaman üstlenmesiyle ilk maça göre daha istikrarlı bir oyun sergileyen Olmuksan, ilk maçını kazanan Volkan Özer Spor’a oldukça zor zamanlar yaşattı. Setin başından itibaren kafa kafaya giden skor, setin sonlarına doğru Volkan Özer Spor lehine döndü. Olmuksan’dan Seyhun, Tuğcan ve Ahmet’in hücumlarıyla bulunan sayılara Volkan Özer Spor Volkan, Sedat ve Umut’un hücumlarıyla karşılık verdi. Savunmada da daha başarılı olan Volkan Özer Spor ilk seti 25-21 kazandı.

İkinci set de son derece çekişmeli başladı. İlk ve ikinci teknik molaya kafa kafaya giren iki takım, setin sonlarında Sedat Cerman’ın imkansız bir topu yere çarpmadan yükseltmesi ve “saha dışına çıktı” denilen topu Elif Girdi’nin adeta uçarak karşı tarafa göndermesini Olmuksanlı oyuncular izleyince maçın kırılma noktası gerçekleşti. İkinci seti de 25-19 kazanan Volkan Özer Spor ikinci galibiyetini hanesine yazdırdı.

Gecenin ikinci maçında kadrosunda tecrübeli sporcular bulunduran Turkcell Global Çağrı Merkezi ile tamamı genç yeteneklerden oluşan Havsa Belediyesi karşı karşıya geldi. Uzun zamandır Edirne’de görülmeyen derecede çekişmeli bir maç çıkaran takımlar sahaya şu kadrolarla çıktılar:

Turkcell Global Çağrı Merkezi: Mehmet Yıldız, İbrahim Zelova, Sercan Ergül, Cevat Alkan, Devrim Zımba, Önder Tekçi, Harın Eren, Nuray Atlı, Berkay Keçil, Elif Uluağaç

Havsa Belediyesi: Oktay Deveci, Altuğ Güler, Utku Serdaroğlu, Samet Aktaş, Erkurt Bayuk, Tayfun Nalbant, Utku Aşkın, Anıl Yazıcı

İlk maçında basit hatalarla Volkan Özer Spor’a yenilen Turkcell Global Çağrı Merkezi’nin, zorlu bir maçta Olmuksan’ı mağlup eden Havsa Belediyesi ile nefesleri kesen bir mücadele yaptı. İlk setin ilk düdüğüyle başlayan kıran kırana mücadele ilk teknik mola öncesi 7-7 eşitliğe ulaştı. Havsalı Utku’nun zekice plasesiyle aldığı sayı, Havsa’yı ilk teknik molaya önde götürdü. Teknik molanın ardından takımlar 12-12 ve 14 14’te de eşitlik halindeydiler ancak Havsa’nın genç yetenekleri Samet ve Tayfun’un etkili smaçları Havsa Belediyesi’ni ikinci teknik molaya da 16-14 önde götürdü. İkinci teknik molanın ardından savunmada aksayan Turkcell Global, farkın çok açılmasına izin vermese de ilk seti 25-19 kaybetti.

İkinci sette mücadele had safhaya ulaştı. Turkcell Global Nuray Atlı’nın zekice plaseleri ve Önder Tekçi’nin smaçlarıyla Havsa’nın oyundak üztünlüğünü kırdı ve oyuna ortak oldu. İlk teknik molaya kadar ine kafa kafaya giden skor, kısa bir süre Havsa lehine aralansa da 14-14’te tekrar eşitlendi. İkinci teknik molaya da 16-15 önde giren Havsalı sporcular fiziksel üstünlüklerini kullanırken Turkcell Global sporcuları tecrübeleriyle bu akınlara karşılık verdiler. Sor 18-18’de tekrar eşitlense de Havsa Belediyesi 20-19 öne geçti. Turkcell Global pasör Elif’in kaldırdığı düzgün pasları Önder Tekçi’nin sayıya çevirmesiyle ilk defa 21-20’de öne geçip 22-20’de rahatladı.  Bu kısa süren rahatlamayı fırsat bilen Havsa Belediyesi Samet’in bloğuyla Önder’i durdurup Utku’nun smacıyla skoru 22-22’de tekrar eşitledi ve ardından 23-22 öne geçti. Turkcell Global 3. lig tecrübesi bulunan Nuray Atlının smacıyla skoru 23-23’te son kez eşitledi ancak servis hatası ardından da Havsa’nın iyi hücumuyla bu seti de Havsa Belediyesi 25-23 kazanarak ikinci galibiyetini hanesine yazdırdı.

Bu akşam 21:30’da Mimar Sinan Spor Salonu’nda 3. gece maçları oynanacak. İlk maçta son derece merak edilen kadrolarıyla Ziraat Bankası ve Kırcasalih Madenspor karşı karşıya gelecek. Gecenin ikinci maçında ise harika mücadelelerine rağmen ilk iki maçlarını da kaybeden Olmuksan ile Turkcell Global karşılaşacak.

Voleybol - 08:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.