16° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Rekor arsızı

Yüzme - 27 Aralık 2012 11:59 A A

beykent-624x360

Edirne’nin yüzme konusundaki yüz aklarından Edirne Beykent Koleji Spor Kulübü, hafta sonu İstanbul’da katıldığı şampiyonadan yine başarılarla döndü.

İstanbul Tozkoparan’daki Yüzme Federasyonu Havuzu’nda 167 kulübe bağlı 860’dan fazla sporcunun katıldığı Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’na Beykent Koleji 6 sporcuyla katıldı. Bu 6 sporcudan Doruk Tekin, Batıkan Alpman ve Burçak Bilgin halen Edirne Beykent Kolji’nde öğrenim görüyor.

Edirne Beykent Koleji Spor Kulübü Yüzme takımında yer alan bu üç öğrenci de şampiyonada önemli başarılara imza attılar. Henüz 18 yaşındaki Doruk Tekin, Açık Yaş Grubu’nda 4 final yarışına katılırken 50 metre sırtüstü ve 100 metre karışık dallarında kendine ait olan rekorları geliştirdi. Ayrıca Açık Yaş Grubu 200 metre sırtüstünde de bronz madalyayı kazandı.

13 yaşındaki Batıkan Alpman 50 metre sırtüstünde Türkiye şampiyonu olmayı başardı. 16 yaşındaki Burçak Bilgin ise biri 100 metre sırtüstü, diğeri 200 metre sırtüstü olmak üzere 2 final yarışına katıldı. Birinde 5. oldu.

Beykent Koleji Spor Kulübü Yüzme Antrenörü ve Edirne Beykent Koleji Beden Eğitimi Öğretmeni Taylan Kızılyaprak, konuyla ilgili şunları söyledi: “167 kulüpten 800’den fazla sporcunun katıldığı şampiyonaya topla 6 sporcuyla gittik. Rekorlar kırdık, madalyalar kazandık, finaller yüzdük. Final demek Türkiye’nin en iyi 8 yüzücüsünün yarışması demek. Okulumuzda halen öğrenci olan 3 sporcumuzun dışında 2 tane de üniversite öğrencisi sporcumuz var. Onlardan da Can Şerifoğulları, biri final olmak üzere 2 yarışmaya girdi. Aybike Ünlü’de 2’si A Final olmak üzere 4 final yüzdü. Başarılı bir performans gösterdik. Kulübümüzün, okulumuzun ve Edirne’nin adını en iyi şekilde duyurduk.”

Yüzme - 11:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.