24° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Şahi’nin Selamı Dünya şampiyonasından geldi

Dövüş Sporları - 04 Kasım 2019 21:54 A A

Başarılarla dolu Ekim ayından sonra Kasım ayına Dünya Şampiyonluğuyla merhaba diyen Şahi Spor’da yüzler gülüyor.

2019 yılı Ekim ayında Gelibolu Yarı Maratonu’nda Şahi Spor atletleri’nden Zekeriya Yılmazel’in 1., Fahrettin Özcan’ın 2., Tahir Elçi’nin 3. ve Ramazan Sayılı’nın da kendi kategorilerinde 3. olarak ilimize madalyalar getirmesinin ardından, aynı günler İstanbul’da düzenlenen ETNO-Spor etkinliklerinde de Şahi Spor Pehlivanı İsmet Karabulut’un Büyükorta boyunda finale yükselmesi ve gümüş madalya kazanması, kulübün her ay ilimize madalya getirme alışkanlığının göstergesi oldu.

KASIM ŞAMPİYONLUKLA BAŞLADI

Kasım ayı henüz başlamışken İtalya’nın Carrara kentinde yapılan MMA Dünya şampiyonasına katılan Milli Sporcu ve Şahi spor pehlivanı Yunus Emre ŞAHBAZ 86 kg’da ringe çıktı. Üst üste galibiyetler kazanan Şahbaz çeyrek finalde İsviçreli, Yarı finalde Polonyalı ve Finalde de Rus rakibini devirerek Dünya Şampiyonluğunu ülkemize ve ilimize getirmeyi başardı. Ringde galibiyet sevincini asker selamıyla taçlandıran Şahbaz, madalya kürsüsünde asker selamı yaparsa diskalifiye edileceği yönündeki tehditlere aldırmadan altın madalyayı aldığı kürsüde de Askerimize selamını yolladı.

Şampiyon sporcumuz Şahbaz, Türkiye MMA Federasyon Başkanı Ali Arık, Şahi Spor Başkanı Şamil Doğu Delen ve Spor Bakanlığına kendisine vermiş oldukları destekler ve sağladıkları imkanlardan dolayı teşekkür etti.

PİLOTTAN TEŞEKKÜR ANONSU

Şampiyonadan dönen milli takımımızın ülkeye döndüğü uçağın kaptan pilotu da yaptığı anonsla şampiyon sporcularımızı tebrik ve onore etti.

Dövüş Sporları - 21:54 A A
BENZER HABERLER