36° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

ŞAMPİYONLUK GİDİYOR MU?

Güncel - 02 Nisan 2014 09:36 A A

Edirnespor Gençlik Kulübü, Bölgesel amatör Lig’in bitmesine 4 hafta kala, 11. grupta liderliğini sürdürürken geçen hafta aldığı ilk mağlubiyetine rağmen Play-off’a kalmayı garantilemişti. hafta sonu yapılan 2014 yerel seçimlerinin ardından Hamdi Sedefçi’nin Belediye Başkanlığı’nı tekrar kazanamaması ve kulislerde seçimin galibi Recep Gürkan’ın Edirnespor GK’ya tek kuruş yardım etmeyeceğini açıkladığı söylentileri, Edirnespor GK’yı karıştırdı. Kulübe yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre futbolcuların alacaklarının biriktiği ve kaptan Orhan’ın yönetimden 250bin TL’lik senet aldığı söyleniyor. Ayrıca kaptan Orhan’ın senet ödeninceye kadar sahaya çıkmama kararı aldığı, sahaya çıkacak futbolculara da “Paralarını vermem, kendileri uğraşıp alırlar” şeklinde konuştuğu iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Geçtiğimiz hafta deplasmanda Babaeski’ye karşı alınan mağlubiyetten sonra Halide Edip Adıvar’la arasında sadece 1 puan kalan Edirnespor GK, bu hafta 6 Nisan Pazar günü Bozcaadaspor’u misafir edecek. Futbolcuların sahaya çıkmaması ihtimalinde bu sezon Edirne şampiyonu olan ve antrenmanlarda A takımı zorlayabilen U-19 takımının sahaya sürümesi ihtimali yüksek. Bu konu taraftarlar arasında da farklı yorumlara yol açıyor.

Kulübün Edirnespor GK adını almasından beri Edirneli futbolculara kadrosunda pek yer vermemesiyle eleştirildiğini söyleyen bazı taraftarlar,  U-19 takımındaki gençlerin forma aşkıyla, Edirne aşkıyla sahaya çıkacaklarına ve bu sebeple şehir için değil de  para için oynayan A takımdan daha iyi bir futbol sergileyeceklerine emin. Taraftarlar arasındaki bir başka görüş de Play-off’a çıkmanın zaten garanti olduğunu, ve genç futbolcuların play-off’u geçemeyecekleri şeklinde.

Edirne futbol kamuoyu, gelişmeleri yakından takip etmekte ve Edirneliler Pazar günü 25 Kasım’da olacaklara kilitlenmiş durumda.

Güncel - 09:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.