14° Hafif yağmur
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sezona güçlü girmek istiyorlar

Spor Dışı - 28 Ağustos 2013 11:09 A A

33 futbol kulübünün yer aldığı Edirne merkez ve ilçelerde tüm kulüplere ulaşma, onların sorunlarını dinleme, sorunlarına yardımcı olabilme ve tek çatı altında birleşebilme amacıyla geçtiğimiz hafta sonu  Edirne Futbol Kulüpler Birliği 2. Başkanı Adnan Yıldız, Genel Sekreter İbrahim Cihan ve kurucu üyelerden Tuncaspor Başkanı Atılay Akaycı ve Kirişhanespor Başkanı İbrahim Şahin, İbriktepespor, İpsalaspor, Yeni Karpuzluspor, Enezspor, Keşanspor, Keşan Anafartalarspor, Uzunköprü 18 Kasım Spor ve Kırcasalihspor  başkanları ve yöneticilerini ziyaret ederek Edirne’de bir ilke imza attılar.

Bugüne dek kimse tarafından ziyaret edilmemiş olan kulüplerin başkan ve yöneticileri bu ziyarete oldukça şaşırdılar ama bir o kadar da sevindiler.  Yıllardır böyle bir birlikteliğin kurulmasını arzuladıklarını belirten kulüp temsilcileri sorunların ancak el birliği ve  diyalog içinde çözülebileceğine ve tek bir çatı altında birleşmenin Edirne amatör futboluna büyük katkı sağlayacağına işaret ettiler.

Kulüpler Birliği temsilcileri  ziyaret ettikleri her yerde kulüplerin sorunlarını not aldılar ve yerel kulüplerin gerek gördükleri takdirde kendilerinden her türlü yardımı isteyebileceklerini, kendilerinin de imkanlar dahilinde her türlü yardım ve desteği  göstermeye gayret edeceklerini açıkladılar.  Ziyaret ettikleri tüm kulüplerin sorunlarını not eden kulüpler birliği temsilcileri bir süre sonra Olağan genel Kurula gideceklerini ve amaçlarının 33 kulüp başkanından oluşan yeni bir Kulüpler Birliği’nin yaşama geçmesi olduğunu ve bu amaçla kulüplerin  birliğe üye olmalarını belirttiler.

Kulüpler Birliği temsilcileri ilk önce İbriktepe Spor’u ziyaret ettiler. Burada Başkan Nurdoğan Akgün ile bir araya gelen Kulüpler Birliği temsilcileri daha sonra İpsalaspor yönetimini ziyaret ettiler. Bir süre önce yenilenen kulüp binasında Başkan Deniz Akalın ve yöneticiler tarafından karşılanan Adnan Yıldız, İbrahim Cihan, Atılay Akaycı ve İbrahim Şahin İpsalaspor lokalinin yenilenmesi münasebetiyle kendilerine çerçeveli bir Atatürk  portresi hediye ettiler.

İpsalaspor ziyaretinin ardından Yeni Karpuzlu’ya geçen kulüpler birliği temsilcileri burada da Başkan Faruk Atlı’nın  ağzından sorunları dinlediler ve kulüpler birliği hakkında açıklamalar yaptılar. Kulüpler Birliği temsilcileri Yeni Karpuzlu’da , 2000 yılında bir trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Edirnespor ve Denizlipor’un futbolcusu Doğan Seyfi ‘nin de kabrini ziyaret ederek dua okudular.

Yeni Karpuzlu’nun ardından istikamet Enez oldu ve Enezspor’un sorunlarını ve geleceğe yönelik çalışmaları başkan Abdullah Taban ve  bir önceki başkan ve yönetim kurulu üyesi  Serdar Hülagü İle birlikte mütalaa etme imkanı buldular.

Enez’den Keşan’a geçen kulüpler birliği üyeleri Keşan’da bu yıl BAL liginde oynayacak olan Keşanspor Başkanı Mustafa Çelik  ve Keşan Anafartalarspor yöneticileriyle bir araya geldiler. Sorunların konuşulduğu ve önemli tespitlerin yapıldığı görüşmenin ardından Uzunköprü’de Uzunköprü 18 Kasım Spor Başkanı Emin Tuna ile bir araya geldiler. Son olarak Kırcasalih Spor başkanı Süleyman Marangoz İle görüşen kulüpler birliği temsilcileri  yeni günün ilk saatlerinde Edirne’ye döndüler.

Kulüpler Birliği yöneticileri ayrıca Uzunköprü’de  Köfteci Muammer ve Kırcasalih’te de Celil’in Yeri Lokantalarıyla görüşerek  bu istikamette deplasmana gidecek spor kulüplerinin buralarda indirimli yemek yemeleri konusunda anlaşmaya vardılar.

Yapılan bu kapsamlı ziyaretler üzerine Kulüpler Birliği 2. Başkanı Adnan Yıldız ve Genel Sekreter İbrahim Cihan; “Çok yararlı  ziyaretlerde bulunduk. Bu Edirne amatör futbolu adına bir milat olabilir. Bugüne kadar hiç kimse ilçelerdeki köylerdeki  kulüplerimizi ziyaret etmemişler. Kendilerini unutulmuş olarak nitelendiriyorlardı. Bu küçük ziyaretlerden bile büyük memnuniyet duydular. Kulüplerimizin dağ gibi sorunları var. Onları kendi ağızlarından dinledik. Ama sevindirici  yanlar da  gördük. Örneğin tüm Belediyeler kulüplerimize ellerinden geldiğince yardım yapıyor. Biz de bu yıl için merkezde bulunan 18 kulübe Edirne Belediyesi’nden nakdi yardım sözü aldık. Bunlar sevindirici gelişmeler. Önümüzdeki günlerde kulüpler birliği çatısı altında önemli gelişmeler olacak. Havsa, Lalapaşa ve Süloğlu ile ziyaretlerimizi sürdüreceğiz. Bu ziyaretlerin sonunda kurucu yönetim kurulu genel kurul kararı alacak ve kulüp başkanlarından oluşacak yeni kulüpler birliği yönetimi oluşacak.” dediler.

Spor Dışı - 11:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.