10° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Söylentilere birinci ağızdan cevap

Güncel - 03 Nisan 2014 09:37 A A

Dün gazetemiz spor sayfasında yer bulan ve Edirne futbol kamuoyunda tartışılan iddialara, Edirnespor Gençlik Kulübü kaptanı Orhan Küçükertuğrul yine sitemiz aracılığıyla cevap verdi.

“BİRLİKTE AŞACAĞIZ”

Edirnespor Gençlik Kulübü’nün başarılı futbolcusu kaptan Orhan Küçükertuğrul kulüp olarak zor bir döneme girdiklerini ancak bu futbolcuların daha önce de yaşanan bazı maddi sıkıntılara rağmen formalarını terletmekten vazgeçmediklerini söyledi. Orhan sözlerine şöyle devam etti: “Yönetimden senet aldığım, sahaya çıkanlara parasını vermeyeceğim gibi asılsız iddialar Edirne futbol kamuoyunu boş yere meşgul ediyor. Bu tür iddialar takımımızdaki birlik ve beraberliği yıpratmak için kasıtlı olarak ortaya atılan söylentilerdir. Zor bir dönemden geçtiğimiz doğru ancak bu zorlukları da takım olarak kenetlenerek aşacağız ve bu takımı 3. lige çıkaracağız.”

DESTEĞE İHTİYAÇ HER ZAMANKİNDEN ÇOK

Bölgesel Amatör lig’de ikinci sıradaki Halide Edip Adıvar’ın 1 puan fazlasıyla liderliğini sürdüren Edirnespor Gençlik Kulübü, geride kalan 3 maçında liderliğini korumaya çalışacak. Bu hafta sonu Bozcaada, sonra da Yalova ve Dikilitaş’la oynayacak olan Edirnespor GK’nın en yakın rakibi Halide Edip Adıvar’ı ise Babaeski, Bozcaada ve Yalova maçları bekliyor.

Önceki gece acil olarak toplanan Edirnespor Gençlik Kulübü yönetimi, son düdüğe kadar vazgeçmeme kararını kısa zamanda almış, toplantının uzun bir bölümünü futbolculara olan toplam 240 bin TL’lik borcun nasıl ödeneceği konusundaki konuşmaların aldığı öğrenildi.

Yönetim tarafından kararlaştırılan ödeme planında ilk taksit olarak 80 bin TL’nin hafta sonuna kadar yapılacağı belirtilirdi. Bu ödemenin yapılamaması halinde ise futbolcuların Pazar günü maça çıkmama ihtimali olduğu, Teknik Direktör Tevfik Saygılı tarafından yönetime bildirildi.

Kulübün profesyonel lig kapısını araladıktan sonra, mutlu sona bu kadar yakınken maddi sıkıntı yüzünden bunu başaramamasının bütün Edirne’yi kötü etkileyeceği hatırlatılarak, bu fırsatın kaçırılmaması gerektiği vurgulandı. Edirneli işadamlarına, kurum ve kuruluşlara takıma destek olmaları konusunda çağrıda bulunuldu.

TARAFTARLAR DA TOPLANDI

Yönetim toplantısının ardından yöneticiler İnanç Haseki ve Mehmet Grammeşin, taraftarların Fatih Sultan Mehmet heykeli önünde yaptığı toplantıya katıldılar. Her iki yönetici de futbolculara kulübün borcu olduğunu ve Cuma gününe kadar 80 bin TL ödenmezse futbolcuların maça çıkmayacaklarını açıkladılar. Ayrıca 2500 Edirneli’nin 100’er TL katkı yaparak bu borç sorununu çözmeye katkı vermesini istediklerini belirttiler.

Batı Kale Taraftar grubu adına konuşan grup liderlerinden  Serdar Acar  Fatih Sultan Mehmet heykelinin altında toplanmalarının nedeni şöyle açıkladı. “Biliyorsunuz taraftarımızın alınmadığı ve 3-1 galip geldiğimiz Tekirdağ maçından sonra takımımızı burada karşılamıştık ve burada bir şampiyonluk provası yapmıştık. O yüzden burada toplanmış bulunuyoruz”.

Serdar Acar açıklamasında bir seçim süreci yaşadıklarını bunun bittiğini ama en çok Edirnespor GK’yı etkilediğini belirterek “Bundan futbolcular da çok etkilendi ve moralleri de oldukça bozuk. Kaptanla konuştuk, paralarını alamadıklarını söyledi. Ama biz bir süreci yaşadık ve buralara geldik. Play-off’u garantiledik. Ama tek maç yapacağız ama çift. Gönül birinci olarak çıkmayı istiyor. Ama bunun için gerekli olan tek şey para. Oyuncularımızın haklarını almasını istiyoruz. Onlar çok şey başardılar. Dere geçerken bizi bırakmalarını istemiyoruz ama onların da haklarını almasını istiyoruz. Hepimiz işçi emekçi insanlarınız. Herkes emeğinin karşılığını almak ister. Şimdi bundan sonra gerek sivil toplum kuruluşlarımız, gerek yönetim, gerek yeni belediye başkanımız, gerek valimiz, gerek sanayi ve ticaret odası, taraftarlar herkesin bu konuya el atması gerekiyor” dedi.

AKŞAMÜSTÜ TOPLANDILAR

Dün akşamüstü kendi aralarında toplantı yapan futbolcuların Bozcaada maçına tam kadro çıkma kararı aldığı öğrenildi.

BİZİM YORUMUMUZ

Spor22 olarak bu olaylarda bizim yorumumuz ise derenin geçilmesine 3 adım kalmışken at değiştirilmeyeceği yönünde. Futbolcular bugüne kadar başarılı bir performans sergileyerek 3. ligin kapısını ardına kadar açmışlardır. Alacakları her kuruş analarının ak sütü gibi helaldir ve almalıdırlar. Maça tam kadro çıkma kararı da bu sporcuların sadece para için değil forma aşkıyla da sahaya çıktıklarını onurlu bir biçimde gösterir. Yönetimin de bu zor durumda isteyerek bulunmadığını biliniyor. Yöneticiler para bulmak için çırpınırken futbolcular da Bozcaada maçına konsantre olmaya çalışıyorlar. Edirnelilerin yıllardır hasret olduğu profesyonel futbol liglerine bu kadar yaklaşan bu takıma sahip çıkmaları gerekir.

Güncel - 09:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.