Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Tayfun’a 2 maç, Haseki’ye 30 gün, kulübe 3 puan CEZA!

Futbol - 20 Şubat 2013 21:03 A A

Edirne’yi Bölgesel Amatör Lig 11. Grup’ta temsil eden Edirnespor Gençlik Kulübü’nün bu sezon futbolcularının eski vukuatlarından dolayı başı bir türlü dertten kurtulmuyor.

Daha önce Serdar’ın Edirnespor GK’ya gelmeden önceki takımında patlak veren doping skandalı sebebiyle ceza almasıyla önemli bir futbolcusundan olan GökKuzgunlar, şimdi de devre arası transfer ettiği Tayfun Aydın’ın geçen sezon aldığı 3 maçlık cezanın tamamlanmamış olması sebebiyle ceza aldı. Ceza, 25 Kasım Stadyumu’nda Edirnespor GK’nın Suadiye Belediyespor’a karşı aldığı 3-0’lık galibiyetin iptali ve GK’nın hükmen mağlubiyeti ile tamamlandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Futbol Disiplin Kurulu’nun 19 Şubat 2013 tarihiyle yayınladığı kararlardan 21, 22 ve 23 numaralı maddelerinde açıklanan cezalar Edirnespor Gençlik Kulübü yönetimini isyan ettirdi.

AFDK’nın açıkladığı kararlar şu şekilde:

21- Tayfun AYDIN ( Edirnespor Gençlik fut.) 03.02.2013 tarihinde oynanan Edirnespor Gençlik- Suadiye Bld.spor BAL müsabakasında tedbirli iken müsabakaya katılarak talimatlara aykırı davranışta bulunmaktan takdiren 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine (tedbir tarihi 15.02.2013)

22- O.İnanç HASEKİ ( Edirnespor Gençlik idr.) 03.02.2013 tarihinde oynanan Edirnespor Gençlik- Suadiye Bld.spor BAL müsabakasında tedbirli futbolcuyu müsabakaya katılmasını temin ederek oynatarak talimatlara aykırı davranışta bulunmaktan takdiren 30 gün hak mahrumiyeti cezası ile birlikte 300.-TL (ÜÇYÜZ TÜRK LİRASI ) para cezası verilmesine (tedbir tarihi 15.02.2013)

23- Edirnespor Gençlik kulübü hakkında; 03.02.2013 tarihinde oynanan Edirnespor Gençlik- Suadiye Bld.spor BAL müsabakasında tedbirli futbolcunun müsabakaya katılmasını temin ederek talimatlara aykırı davranışta bulunmaktan (0-3) hükmen mağlup sayılmasına,

Alınan bu kararın ardından Edirnespor Gençlik Kulübü derhal Tahkim Kurulu’na başvurmak için hazırlıklara başladı. Kulüp, oyuncunun geçen sezon aldığı cezanın ardından cezasını çektiği, ardından da eski takımında 12 maç oynadığını belirterek cezanın gereksiz ve haksız olduğunu savunuyor. Kulüp Yönetim Kurulu ayrıca açıklamanın ardından acil bir toplantı yaparak bir sosyal paylaşım sitesinden şu açıklamayı yayınladı: “Devre arası transferde takımımıza katılan futbolcumuz Tayfun Aydın’ın daha önceki takımı Talasgücü Belediyespor’da geçen yıl Bal liginde oynamıştır. Geçen yıl 18 mart 2012 tarihinde oynanan Talasgücü-Adana Gençlerbirliği maçında kırmızı kart görmüş ve federasyon kendine 3 maç ceza vermiştir. Bu cezanın 2 maçını kalan Bal ligi maçlarında çekmiş, geri 1 maçı kalmıştır. Talasgücü, Bal liginden Kayseri Süper Amatör’e düşmüştür. Kayseri Süper Amatör Ligi’nde Tayfun Aydın ilk yarı mücadele etmiş ve 13 maçın 12 sinde oynamıştır. Federasyon ilk resmi maçta kırmızı kartlı oyuncu oynatan Talasgücü-Erkiletspor maçına bakmaksızın bize Tuzlaspor-Edirnespor maçından sonra resmi yazıyla Teknik direktör ve Tayfun Aydın’ın cezalı oyuncu oynattığımız için tedbirli ceza kuruluna sevk etmiştir. Biz de kendilerine hatalı olduklarını anlatma girişimlerimiz sonuçsuz kalmıştır. Tayfun Aydın’ın maç resimleri, maç listeleri konusunda federasyon ceza kuruluna bilgi vermeye çalıştık. Bu konu federasyonun iç eksikleri ve ayıbıdır. Yaşanan süreçte son nokta bu gün takımıza 3 puan silme cezası verilmiştir. Bize ceza kurulunun yaptığı büyük hata ödetilmek isteniyor. Hukuk bitmemiştir. Daha üst mahkemelere konuyu taşımak için gerekli çalışmalara başladık. Edirnespor’un haklarını kimse yiyemez ve Tahkim Kuruluna, olmazsa CAS mahkemelerine kadar gideriz. Taraftarımıza duyurulur.”

Verilen bu cezanın üzerine yönetici İnanç Haseki, gazetemize zehir zemberek açıklamalar yaptı. Haseki tüm bunların Edirne’nin başarısını engelleme çabasında olanların masa başı oyunları olduğunu belirterek şunları söyledi: “TFF’nin keyfî kararlarına dur deme vaktidir. Geçen sene bize taraftarsız oynanan Feriköy maçında, Feriköy yöneticilerinin çıkardığı olaylardan dolayı taraftarsız oynama cezası veren, ilk yarı kiralık katil gibi bir hakemi Edirne’ye final gibi maça gönderen ve kırmızı kartlarla, atılan golleri saymayarak maçı katleden, bir ay önce takımın bel kemiği stoperimiz Serdar’a 2 yıl hak mahrumiyeti veren, şimdi de kırmızı kart cezası takımında ilk yarı oynadığı maçlarda çektirmeyip bize gelince keyfî tedbirli ceza koyup zaten 10 hafta kalan ligde oyuncuyu oynatmayın diyen, 15 günde kendi iç biriminden cevap bekleyen TFF’nin bu hareketinde ahlak aramak ve hatadır demek çok fazla iyi niyettir. Edirnespor’un üstünde yatıp kalkıyorlar. İnşallah hak yerini bulacak bu Edirnespor düşmanları dersini alacaktır.

Biz 3.lig, 2.ligde bile  300-500 kişinin izlediği  mahalle takımı değiliz.  Koca bir şehrin takımıyız. Onlar hayalini kuramaz biz binlerce insanın taraftar olduğu bir takımız. Ayıp ediyorlar. Koca bir şehrin kaderiyle oynuyorlar. Büyüklerimiz bizi sahipsiz koymasın. Cezası olmayan futbolcuya tedbir koyup kendileri ceza yaratıyorlar. Federasyonun kendi içinden haberi yok. Kayseri Süper Amatör Ligde 12 maç oynayan futbolcuya ceza kesmemişsin, Edirnespor’a gelince Tayfun Aydın’ı oynattı tedbir koy ceza yarat buna adalet diyorlar. Konu bu. 3 puan gitti. Şimdi artık hukuk alanında geri getirmeye çalışacağız. Dönmezse de bu aslanlar sahada herkese en büyük cevabı verecektir gerekirse 5 puanı da kapatırız.”

TARAFTAR’DAN TFF’YE E-MAIL KAMPANYASI

Eidrnespor Gençlik Kulübü taraftarları da bu durumda boş durmayarak sosyal paylaşım sitelerinde TFF’ye elektronik posta gönderme kampanyası başlattı. Taraftarların başlattığı kampayadaki örnek metin şu şekilde:

“Yukardaki AFDK kararının haksız olduğunu bildiriyor ve AFDK’nın araştırma yapmadan ceza verdiğini bildirmek istiyoruz. Zira yukarda adı geçen yeni transferimiz Tayfun Aydın’ın 18.03.2012 tarihinde gördüğü kırmızı karttan doğan 3 maçlık cezasını, 25.03.2012 tarihli Bozyazı Bld.spor – Talasgücü Bld.spor maçı , 06.04.2012 tarihli Talasgücü Bld.spor-Adana Tekspor maçı , ve 23.09.2012 tarihli Erkiletspor- Talasgücü Bld.spor maçlarında çektiği hatta cezası bittikten sonra Kayseri Süper Amatör Ligi’nde 12 maç daha oynadığı, ardından devre arasında kulübümüze transfer olduğunu bildirmek, yapılan hatanın düzeltilmesini istemekteyiz .

Edirnespor Gençlik Klübü Taraftarları”

Futbol - 21:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.