Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

“Tesislerden yeterince faydalanamadık”

Futbol - 18 Temmuz 2013 10:09 A A

 

 

Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da 24 Temmuz’da başlayacak olan Dünya İşitme Engelliler Olimpiyatları’na katılmak için hazırlanan Türkiye İşitme Engelliler Erkek Futbol Milli Takımı, 10 Temmuz’da başlayan Edirne Kampı’nı sona erdiriyor ve Sofya’ya hareket ediyor. 28’i futbolcu 32 kişiden oluşan kafilenin başında tecrübeli teknik adam Ercan Ertemçöz bulunuyor.

Göztepe’de futbol oynamaya başlayan Ertemçöz, İzmirspor’da futbolu bıraktıktan sonra sırasıyla Altınordu, , Göztepe, Pazarspor, TFF Genç Milli Takım ve Muğlaspor’da antrenörlük yaptı. Son olarak İşitme Engelliler Milli Takımı’ndan gelen teklifi kabul eden Ertemçöz, “Benim için farklı bir deneyim, farklı bir heyecan. Başarıya aç, üstelik geçen sene Dünya Şampiyonu olduğu için çıtası da yüksek bir takıma geldim. Olimpiyatlarda da minimum hedefimiz ilk 3” şeklinde konuştu.

İşitme Engelliler Futbol Erkek Milli Takımı, Manisa Turgutlu’da yaptıkları 13 günlük kampın ardından Antrenör Ertemçöz’ün yakın dostu ve Edirne eski Gençlik Spor İl Müdürü Emin Küçük’ün tavsiyesiyle Edirne’ye kamp yapmaya geldiler. 10 Temmuz’dan beri Edirne’de kampta olan Milli Takımın başarılı antrenörü Ertemçöz, Edirne’deki tesislerin harika olduğunu ancak yeterince faydalanamadıklarını söyledi. Ertemçöz sözlerine şöyle devam etti: “Edirne’de tesisler çok güzel ancak çim sahada maçlarımızı oynayacağımız için çim sahada antrenmanlarımızı yapmamız gerekiyordu. Ne yazık ki o imkânı bulamadık. 25 Kasım Stadyumu’nda 5 antrenman yapabildik. Çimlerin durumu sahanın durumu çok kötüydü. Zamanla suni çim sahada da antrenman yapma gerekliliği doğdu. Bu sıcaklarda suni çimde idman yapılamayacağı için bir kez denedik. Oyuncuların ayakları yara olunca bir daha suni çimde antrenman yapmadık. Şükrüpaşa sahasının atletizm sahası olmasından dolayı orada antrenman yapmamıza izin verilmedi. Öğrendik ki ragbi maçları bile oynanıyormuş sahada. Şaşırdık. Sağ olsunlar Trakya Üniversitesi bizi davet etti ve yeni yapılan sahasını kullanımımıza açtı. Son antrenmanlarımızı orada yapıp Bulgaristan’a yola çıkacağız.”

Futbol - 10:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.